Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi az a legmagasabb pulzusszám...

Mi az a legmagasabb pulzusszám ami súlyos következményekkel is járhat?

Figyelt kérdés
2018. júl. 5. 19:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez egy nem pontos meghatározás, de nagyjából jól megmutatja mekkora lehet a max. pulzusod. 220 mínusz az életkorod. Pl.: 220-25=195, de ez csak sportolásnál. Ha a nyugalmi pulzusod 90 felett van, azzal érdemes felkeresni egy orvost, persze nem halálos, de nem egészséges!
2018. júl. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szívritmuszavar miatt felment 209-re miközben csak ültem és jó pár percig ennyi is maradt. Ez ellen kell valamit tenni? Pár éve voltam orvosnál de nem adott gyógyszert
2018. júl. 5. 19:56
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha 209-ig felment, azonnal egy jó kardiológushoz el kéne menni, mivel 200 felett a szív fibrillálhat ( rázkódik és nem pumpálja a vért ), ha nem hülye az orvos, akkor felír egy béta-blokkoló gyógyszert a diagnózistól függően. Én is szedek Betaloc-ot 2x10 mg-ot a pulzusom sose megy nyugalmi helyzetben 70 felé!
2018. júl. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem akart gyógyszert adni mivel nagyon fiatal vagyok és azt mondta hogy meddőséget is okozhat, ketérerezni szintén nem akart mert nagyon fiatal vagyok.
2018. júl. 5. 20:59
 5/6 A kérdező kommentje:
Katéterezni*
2018. júl. 5. 21:01
 6/6 anonim ***** válasza:
Panaszkodj szüleidnek, hogy ez nagyon sok. Engem gyerekkoromban már szívkatétereztek 14 éves lehettem, szóval ez nem lehet indok. De egy szívultrahang és egy EKG nem nagy dolog.
2018. júl. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!