Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egyszerre több függősségről...

Egyszerre több függősségről való leszokás okozta hangulatingadozás?

Figyelt kérdés

Kedden (ma szombat van) hozzájutottam egy elektromos cigihez. Azóta nem gyújtottam rá, csak ezt szívom, igaz most a legerősebb nikotin tartalmú liquiddel, viszont ez után mindenféleképpen eggyel csökkentek szerintem. 22 éves vagyok sajnos középiskola óta 8éve cigiztem. Mostanra már nagyon utáltam rágyújtani, utáltam hogy büdös vagyok, sárgák tőle a fogaim, a körmeim, meg hogy egyáltalán sok embert zavar ha a környezetében cigizek, vagy esetleg egy társaságból csak lelépek 5 percre mert én kimegyek rágyújtani, viszont eddig erről az elektromos cigiről sokkal pozitívabb visszajelzéseket kaptam másoktól. Cigit utálom viszont nikotin függő vagyok de szerintem ez egy jó lépés, így hirtelenjében átváltani és nem kívánom a cigit hogyha tudom ezt szívni.

Továbbá ugyanúgy kb 8 éve energia ital függő is vagyok, napi szinten 0,5-1 liter között ittam meg. Ezt kb. 3 napja csökkentettem 1 reggelire és még iszok egy koffein tartalmú jegeskávét. Nem sokat kávézok, reggel iszok egyet, de ma azt is édesítővel ittam és sokkal jobb íze volt mint cukorral.

Tegnapi nap eléggé ingadozó hangulatom volt, sokszor levert meg fáradt voltam, aztán kicsit jobb kedvem lett és ez így váltakozott. Arra tippelek hogy hirtelen csökkentettem a cukorbevitelemet és ez okozhatta. Estére elég fáradt voltam, de amire vége lett a melónak tök boldog voltam, egyrészt mert szabi van ma, másrészt hogy ahogy ismertem magam, egy nap lépést tettem hogy ezeket a függőségeket letegyem vagy mérsékeljem.


Sajnos holnaptól 8 napon keresztül elég feszes munkarendben dolgozom, hogyan tudnék ezen az időleges levertségen és hangulat ingadozáson segíteni?



2018. júl. 7. 14:11
 1/1 anonim ***** válasza:
Szia, szenvedélybetegekkel dolgozom, és az az általános tapasztalatom, hogy ez teljesen normális. A koffeinfüggőségen kb. 4-5 nap alatt túl lehet jutni, de nem könnyű. Jön majd a fejfájás, a stressz, az általános levertség, és a "minden rossz" érzés. Lerágott csont, de a sport sokat segít ezek elviselésében, vagy valami olyan tevékenység, ami teljesen leköt (pl.: alkotás), de ajánlom a jógát, vagy a pilatest (férfiként mondom, tényleg megnyugtat) is. A dohányzásnál nagyon jó úton haladsz, csak így tovább, ha figyelsz magadra, a saját érzéseidre, és a tested jelzéseire sikerülni fog. Általában azt szoktuk javasolni, hogy egyszerre csak egy szert hagyjon el az ember, mivel az elvonási tünetek nem kellemes dolgok, és érdemes feldolgozni a szer elvesztésének feszültségeit is. Érdemes felkeresned egy szenvedélybetegek alacsonyküszöbű ellátását, ha van a lakóhelyeden, mert ők térítésmentesen, és bármilyen adat megadása nélkül tudnak segíteni a nehezebb időszakban!
2018. júl. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!