Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az igaz, hogy ha sokáig nem...

Az igaz, hogy ha sokáig nem lélegzek be jól / úgy ahogy szeretnék, akkor nem lesz tartaléklevegőm a tüdőmbe?

Figyelt kérdés

Egy csomószor nem tudok belélegezni úgy ahogy szeretném.. nagyon stresszes életmódot élek - lehet hülyeségnek találjátok - de néha nem tudok levegőt venni úgy, ahogy szeretnék.. mélyen belélegezni.. csak kicsit


Nem vagyok pánikbeteg meg semmi ilyesmi


Semmi betegségem nincs


Csak nem tudok belélegezni mélyen

Vagy ásítani


És ez zavar... tudom, hogy fontos, hogy a tüdőnkben legyen tartaléklevegő

Meg azt is tudom, hogy a tüdőben lennie kell tartaléklevegőnek


csak zavar, hogy nem tudok belélegezni mélyen, amikor szeretnék

Szerintem túl sok minden stresszel le (meló, magánélet, pasi,család, pénzügyek)


Mit tegyek?

Hogy vegyek nagy levegőt?


Néha csak venni akarok egy nagy levegőt

és fújni egyet


van, hogy elalvás előtt se tudok ásítani... mit tegyek?


Fontos, hogy tartaléklevegő legyen a tüdőmben ugye?

Hogy néha az ember azért ásít, mert nagy levegőt akar venni, ez stresszoldás (mintha végeznél a melóban, 8 óra után és szusszanni akarsz egyet, kifújsz, veszel egy nagy lélegzetet és mész haza)


Mit tegyek?

24/l



2018. júl. 13. 20:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Tartalék levegő mindig van a tüdőben, azt nem lehet kilélegezni, emiatt ne aggódj.

Nem tudom miért nem tudsz mélyet lélegezni, lehet a stressz miatt van. Ha súlyos, akkor érdemes kivizsgáltatnod. Először talán próbálkozz nyugodt zenéket hallgatni, sétálni erdőben/parkban/vízparton olvasni egy jó könyvet.

Ha aggódsz az egészségedért, járj rendszeresen (évente) tüdőszűrésre.

2018. júl. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Próbáld meg azt, hogy lefekszel az ágyra, először jobb oldaladra fekszel és a fejedet kitámasztod a kezeddel (könyököd az ágyon)


Maradj így 1-2 percig és nézd meg jobban kapsz-e levegőt vagy sem?


Majd fordulj át a bal oldaladra ugyanígy és nézd meg úgy hogyan kapsz levegőt. :)

2018. júl. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!