Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Gloup...

Mi a véleményetek a Gloup nyelést segítő zseléről?

Figyelt kérdés
Nem igazán találtam róla véleményeket, csupán egy youtube videó alatt, az illető azt írta hogy nem segít a gyógyszer fóbiásoknak, ugyanolyan mintha vízzel vennénk be a gyógyszert...

2018. júl. 15. 01:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem butaság. Vagy lenyalod a zselét a tabletta körül,vagy valahogy nem jön össze,és jön a pánikolás.

Inkább csak a jó technikával kell bevenni a tablettát. 5-6 korty víz a pohát alján,bogyó fogak közé helyezve, és GYORSAN meghúzni a poharat,és kicsit hátradönteni a fejet. Lemegy az.

Anyám egyik kolléganője elrágja őket,mert ő is ilyen iszonyos.

Vannak ennek a zselének otthoni alternatívái is,joghurt,lekvár,stb...

Ha meg gyereknek kell bevennie? Szerintem kevés gyógyszer van,amelyik csak nagyobb kapszulában kapható, és nincsen kisebb változata vagy ne lehessen félbetörni,ha van jelölése.

Szóval összességében: felesleges,mással/máshogy is meg lehet oldani.

2018. júl. 15. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vagy esetleg egy töményebb sütibe belenyomod,majd egy nagy pohár vízzel leöblíted,a süti az könnyen csúszik.
2018. júl. 15. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nekem kell, nem egy gyereknek.

Az a baj hogy én evésnél is képes vagyok fulladozni ha nem rágom meg jól...Szóval az hogy ételbe rakom, nem segít sajnos...

Vízzel pláne nem megy...

A kisebb gyógyszerek mint a nospa meg a fogamzásgátló tabletták, azok lemennek gond nélkül bár azelött is parázni szoktam. Viszont az ilyen orbitálisan hatalmas kapszulàk mint egyes antibiotikumok...Az sehogy nem megy le... Reménykedtem hogy ez a Gloup zselé tényleg hasznàl...

2018. júl. 15. 10:12
 4/6 anonim ***** válasza:

ReménykedTél? Akkor már kipróbáltad?

Az antibiotikumos tablettát is esetenként félbe lehet törni.

Olyan 10 éves koromban kellett nekem antibiotikum,3-4 tablettát szedtem be össz-vissz. Nagyon megszenvedtem vele akkor,de nagy nehezen legyűrtem NEGYEDBE vágva. Egyszer viszont addig küszködtem,hogy bele kellett apámnak porlasztania egy pohár vízbe. Soha többet.. Tényleg,ha könnyezel is,inkább darabban vedd be,valami olyan falat étellel,ami egyben lemegy,mert iszonyatos volt nekem. Azóta is rossz emlékként emlékszek vissza a gyógyszerbeszedésre.

Néha nekem is gondom van vele,de meg lehet oldani.

Ha meg tényleg annyira súlyos lenne,hogy nem tudnál egy kicsit sem bevenni,akkor már szerintem ha lehet,valahogyan kezelnék.

Te írtad,hogy a fogamzásgátlót simán beveszed. A nagymamám 6-7 gyógyszert egyszerre vett be pár nagy korty vízzel. Ha neki ment,neked is menni fog egy ilyen kapszula. :)

2018. júl. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Látom régebbi már a kérdés... Én használtam a zselét mert mindig is nehezen tudtam a gyógyszert lenyelni! Helikobaktérium vizsgálatra kellett mennem és tudtam, hogy ott egy nagyobb szem gyógyszert kellesz lenyelni. Akkor vásároltuk meg! Kinyomtam egy adag zselét amibe bele tudtam dugni a gyógyszert, bevettem a szàmba és le is csusszant, észre sem vettem szinte. Vízzel tuti nem ment volna! :(

Tudom, hogy csak az agy játéka mert ha zselével lement/lefért, akkor vízzel is le kellene. De az a baj automatikusan jön a reflex ami megakadályozza, hogy vízzel nyeljem le.

Íze nem rossz, egy próbàt megér! Nem mondom azzal nem féltem megpróbálni, de talán az agy azt raktarozta el, hogy az direkt arra van, hogy le tudjam nyelni és azért is sikerült vele.

2018. nov. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Régi kérdés de válaszolok azért. Sajnos egy hatalmas, rossz szagú/ízű lónyugtató méretű tablettát irt fel nekem a doki, amit sehogy sem tudtam lenyelni. Kipróbáltam ezt a zselét, és rögtön úgy lecsúszott hogy még a zselé ízét se tudtam megérezni. Bátran ajánlom ha valakinek hasonló problémája van.
2020. febr. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!