Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet gyorsítani a...

Hogyan lehet gyorsítani a növekedést? Mondanátok praktikákat? Miket egyet, igyak? Mit mozogjak? Minden infó érdekel!

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok, 174 cm és 61 kg, szeretnék még nőni legalább 6 cm-t. Apukám kb 164-168 cm (de szerintem inkább az előbbi), anyukám 145-155 körül van, nem tudom pontosan. Nem tudom miko rnőttem utoljára, és hogy növésben vagyok-e még, mert nem emlékszem mekkorának mértek egy-két éve, de ez friss adat (egy hónapos)... Eléggé összevissza étkezem, próbálok szénsavasat nem inni (csak nagyon keveset iszom), leginkább tejet szoktam meg gyümölcsleveket (narancslé, multivitamin). Sportolni nem nagyon szoktam (utóbbi 2 hónapban jártam fitnessbe csak), csak nyáron úszni + tesióra.


Próbáltam minden valószínűleg fontos infót leírni, remélem elég lesz, de kérdezzetek bátran!


köszi előre is


2010. jún. 18. 22:29
 1/7 A kérdező kommentje:
Milyen ásványi anyagokat, vitaminokat, stb kell bevinnem a szervezetembe, ill milyen ételekben találhatom meg? Egyéb tippek? Minden infó érdekel!
2010. jún. 18. 22:30
 2/7 anonim ***** válasza:
Tejet 2pofára!!! Az én családomba se ment senki nagyon 170 fölé, én kb 17 éves koromra lettem akkora, amekkora most. Úgy hogy napi több liter tejet ittam! Legalábbis szerintem ez az oka!
2010. jún. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
úgy tudom a méhpempőtől is lehet nőni. keress rá a neten!
2010. jún. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az, hoyg mekkora leszel, kizárólag öröklött, ezen nem tudsz változtatni, legfelljebb ha nem eszel, akkor nem tudsz rendesen megnöni.
2010. jún. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem feltétlen öröklött szerintem. Mármint annak is van benne szerepe, de nem feltétlen, ugyanis unokatestvérem 185 centi, apja 160, anyja 164 cm körülbelül. Szóval elég nagyra megnőtt ahhoz képest. De elég nagydarab egyébként is, rendesen evett mindig (bár nem mondanám túlsúlyosnak), de azért van rajta elég...
2010. jún. 18. 22:54
 6/7 anonim ***** válasza:

A testmagasság alapvetően öröklött. A génjeid meghatározzák a maximális magasságot, amit megfelelő életmóddal el lehet érni. A fiúk kb. 18 éves korukig nőnek, úgyhogy még van esélyed. Megfelelő fehérje és szénhidrát bevitel kell. Meg vitaminok (zöldség, gyümölcs), de elengedhetetlen a sportolás és a napi la. 8 óra alvás is ahhoz hogy a kódolt magasságot elérd.

Egyébként a szüleid magasságából ítélve nem valószínű, h egy égimeszelő leszel.


egy orvostanhallgató

2010. jún. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Örökölni nem csak aszülöktöl lehet, hanem nagyszülöktöl, dédszülöktöl is, meg a meg régebbi ösöktöl is.

Nálunk a nagyszüleim összes rokona, testvére legalább 180-190 cm volt, a szüleim meg 160 és 165. Mi gyerekek szintén a szülök méretét örököltük, a mi gyerekeink viszon t kivétel nélkül megint olyan magasak, mint a nagyszülök családja.

2010. jún. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!