Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha tudjuk, hogy káros, miért...

Ha tudjuk, hogy káros, miért mérgezzük magunkat? Cigi, alkohol, drogok, energiaital nagy mennyiségben.

Figyelt kérdés

Egy itteni felmérést készítenék.

Ki miért fogyassza/használja ezeket a készítményeket?

Mióta és milyen rendszerességgel?

Kor/nem.


2010. jún. 19. 12:35
 1/9 anonim ***** válasza:

Én nem mérgezem. Kávét iszom, orvosi tanácsra, Még a műkaját is kerülöm.

Volt amikor cigiztem - antidepresszáns a nikotin, mint később megtudtam. Miután megszabadultam a depresszióbetegségemtől, meg a vérszegénységtől, a nikotin magától elhagyott.

45n

2010. jún. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Pia 13 éves koromtól elég gyakran, energiaitalt és cigarettát csak egy évig használtam, a drogokról nem nyilatkozom.. :D

Amúgy nyilván vonzó, mert káros, egyszóval tilos, izgatja az ember fantáziáját szerintem. Na meg egy bizonyos idő elteltével már függés...

26/F

Szerintem a kultúrától is függ, csak sajnos a magyar ember mértéktelen...

2010. jún. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát mert lassan ölnek, ha elszívnál egy cigit és meginnál egy felest és gyorsan bele is halnál, akkor kevesebben dohányoznának és innának. :)

Mi az elrettentő példa? Az, hogy majd 20-30-40 év múlva talán belehalsz? Hát ettől aztán nem riadnak vissza.

Én nem iszom, nem cigiszem, nem is kávézom, mert egyszerűen utálom az ízüket, de nem azért nem élek velük, mert olyan félelmetesek...

2010. jún. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

14 éves koromtól cigiztem rendszeresen és kb. 2 hetente ittunk sört vagy bort részegségig. Ilyen volt a társaságom, rengeteget jártunk koncertekre, bulikba. Néha még füvet is szívtam. Ez ment egészen 28 éves koromig, aztán egyszer csak elegem lett, besokalltam és mindent abbahagytam.

31 vagyok és lassan születik az első gyerekem.

és lány vagyok.

2010. jún. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Én is dohányoztam, 16 éves koromtól két évig, aztán másfél szünet, és újra fél év, most vagyok 20. az alkoholt is 16-tól fogyasztom, hetente két három alkalommal(nem rúgok be, csak iszogatunk), energiaital kéthetente egyszer. Kávé hetente egyszer-kétszer.

Tudom, hogy káros, és a cigis dologról és az antidepresszáns hatásáról ugyanez a véleményem. azért szoktam vissza a másfél év után, mert nehéz korszakom volt, de februárban kilábaltam belőle, a cigit is leraktam. Azóta kb 10 szálat szívtam el, és nem szoktam vissza.


Azokon az embereken szoktam mosolyogni, akik önmagukat csapják be (tagadás szintje) "én bármikor le tudnám tenni, nem vagyok rászokva". Saját tapasztalatból tudom, hogy nehéz letenni, és baromi nagy akaraterő kell hozzá.


Valamint arra is vigyázni kell, hogy ne helyettesítse az ember más káros szenvedéllyel.


Gyarló az ember...

2010. jún. 19. 13:04
 6/9 A kérdező kommentje:

Engem is a társaság vitt bele. Mindig van egy okos és vagány, akit követni kell: Próbáld ki, csak egy slukk/pohár. És egy életet tönkre tesznek.


Jó lenne, ha nem ezzel szeretnénk "felnőttek" lenni tizenéves korban.

2010. jún. 19. 13:07
 7/9 anonim válasza:

Fél éve dohányzom. Apu annyi idős kora óta láncdohányos, mint én vagyok most, talán ez is állhat mögötte, meg persze, mint írtátok már, a társaság. Nekem nem mondogatta senki, hogy gyere, próbáld ki, magamtól kezdtem el, mindenki csinálta, bár nálunk nem volt az elfogadás ára az ilyesmi. Alkoholt egyáltalán nem iszom (két okból sem: egy, mivel nem szeretem, ahogy az alkohol égeti a torkomat, kettő, mivel azért a becsiccsentett-szédülésért sem vagyok oda - na meg mindig kell valaki józan, aki segít a többieknek :D), drogokkal szintén nem élek, energiaitalt is csak akkor iszom, ha megkínálnak, mert finom az íze^^


16/L

2010. júl. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Anyukám dohányzik, mindig előttem volt a rossz példa, én nem dohányzom. Egyszer kipróbáltam, mert azt gondoltam, ha ennyien dohányoznak, csak lehet benne valami jó. Egy szálat nem bírtam elszívni, rájöttem, hogy rettenetes. Azóta nem volt a kezemben. Édesanyám viszont 30 éve dohányzik, hiába van egészségügyi problémája, bár nem súlyos, de a doki mondta, hogy jó lenne letenni a cigit, nem érdekli. Sőt egyre többet szív.


Kávét nem iszok, már a szagától is hánynom kell, nemhogy az ízétől. A kávéval az első vizsgaidőszakom idején szerettem volna megbarátkozni, de nem sikerült szerencsére. Viszont kellett ami ébrentart a tanuláshoz: energiaital és coca cola. :( Viszomt csak a vizsgaidőszakban fogyasztottam őket nagy mennyiségben, mióta lediplomáztam csak az íze kedvéért veszek egy évben max. 2-3 üveg kólát, vagy energiaitalt.


Alkoholt nem fogyasztok. Egyrészt nem szeretem az ízét, mésrészt középsuliban elég elrettentő példa volt a sok részeg osztálytárs, és kolis lakótárs ahhoz, hogy soha az életbe ne nyúljak alkoholhoz. Szilveszterkor egy pezsgő, de ennyi.


A fősuli/egyetem meg nagyon durva. Két féle hallgató van:

1. tanul, és nem vagy kicsit bulizik

2. csak buli: na ott dől a pia rendesen, 10-kor kezdődik a buli, van aki már 7-kor tök részeg, "hogy meglegyen a hangulat" estére. másnap legalább szeminárimra be kell menni, hogy ne vágják ki, akkor meg jön a töménytelen mennyiségű energiaital (van hogy akér este is, piával felváltva)

De hogy a kérdésre is válaszoljak: MENŐ és kész. Minél jobban iszol, bulizol annál jobb fej vagy bizonyos körökben, és vannak akik inkább feladják az elveiket, a "bulisokhoz" minthogy "rendeseket válasszanak". Középsuliban volt egy nagyon jó barátnőm, ő is ilyen volt mint én. El tudod képzelni mit össze cikiztek és gúnyoltak minket, amiért nem itton és dohányoztunk?

Én úgy látom, abszolút nem érdekel sok embert, hogy egészséges-e vagy nem. Sok szülőt ismerek, aki a saját 18 éven aluli gyerekének veszi meg a cigit, mert a "szemét boltos" nem adja ki... no comment

2010. júl. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia! A cigizést 8. osztály év végén kezdtem el. 2 évig dohányoztam, utána 2,5 évig nem, most meg megint egy éve lesz, hogy visszaszoktam, a sok stressz miatt. Megnyugtat és leköti a figyelmemet. Alkoholt igen ritkán fogyasztok, pezsgőt, vagy valamilyen erőssebb alkoholt, de nem sokat, mert hamar a fejembe száll. Vagy ellazulok, vagy pedig kiadom magamból a dühömet ( nem verek meg senkit, csak elkezdek sírni). Kábítószerrel nem élek, energiaitalt pedig a munka miatt fogyasztok, mert nehezemre esik 4:30kor felkelni, és a vizsgákra felkészülni

20L

2010. júl. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!