Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Anyajegyet elkötöttem, lehet...

Anyajegyet elkötöttem, lehet ebből baj? A többi lent.

Figyelt kérdés

Olvastam egyszer hogy meglehet szabadulni ugy is az anyajegytol hogy elkötjük. Ebbe a tudatba ma elkotottem az oldalamon levő anyajegyet.

Most pedig mindenhol azt olvasom nem szabad.

Valakinek hasonló tapasztalata, ill lehet ebből baj? Ķöszönöm


2018. júl. 31. 15:27
 1/9 anonim ***** válasza:
38%

"tudatba"


na ne túlozzunk!

2018. júl. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1es. Milyen válasz ez? Mi az h tudatba

Es mi az h ne túlozzunk?

2018. júl. 31. 15:34
 3/9 anonim ***** válasza:
max egy kis lájtos bőrrák...semmi komoly!
2018. júl. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az első arra célzott, hogy nem sok tudatod lehet, ha ilyen hülyeségeket csinálsz, meg ilyen sok hibával írsz.
2018. júl. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Pontosan mit értesz az alatt, hogy elkötés?!

Annyit kell tudni, hogy bármilyen házi módszer, praktika többet árt, mint használ, vagy békén hagyod, vagy elmész orvoshoz, ha zavar vagy aggódásra ad okot a színe/mérete/megváltozik.

2018. júl. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hol van a sok hiba?

Hibát talál az aki keres. Most a megoldas a lenyeg.

A megoldasra koncentralok nem kell szőrszálhasogatás.

2018. júl. 31. 15:39
 7/9 anonim ***** válasza:
Bőrgyógyasz igen ebbol lehet problemad.
2018. júl. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem tapasztalat kell, meg praktika, hanem orvosi tanács és nyelvtantanár.


Orvosi tanács:


Eltávolítása


Téves nézet, hogy nem szabad eltávolítani, megbolygatni. Amennyiben szükséges igenis el kell és el lehet távolítani. Megfelelő szakember kezében az eltávolítás nem jelenti a megbolygatást. Semmilyen káros következménye nincs a békés anyajegy szakszerű eltávolításának, ha csak azt a pici heget nem tekintjük annak, ami az anyajegy után marad.


Megfelelő ép szegéllyel kell eltávolítani, tehát a metszés a legtöbb esetben pár mm-el az anyajegy mellett halad az ép bőrben. Természetesen a gyanús, "megindult", már bőrgyógyász szakorvos által rosszindulatúnak diagnosztizált elváltozást a lehetőségekhez mérten több cm-es ép szegéllyel kell eltávolítani.


Anyajegyet tilos égetni, kapargatni, lézerrel "elsatírozni", mintát venni belőle, elkötni.


Az anyajegyek eltávolítása járóbeteg ellátás keretében, helyi érzéstelenítés mellett történik.


A kivett anyajegy szövettani vizsgálatra kerül. Minden esetben kötelező a szövettani vizsgálat akár állami, akár magánrendelőben végzik a műtétet! Csak ott engedje levétetni anyajegyeit, ahol ezt biztosítják.


A szövettanilag nem jóindulatú elváltozásoknál kötelező az utánkövetés, gyakori ellenőrzés, esetleg más vizsgálat. Ennek megszervezése a szakorvos dolga, de érdeke a páciensnek is, hogy a vizsgálatokon megjelenjen.


Esztétikai megfontolásokból az anyajegyek eltávolítása őszi-téli hónapokban célszerű. A műtéti heg szebben gyógyul hűvösben, izzadás nélkül. A friss heget fél évig napfény nem érheti (szolárium fénye sem), ellenkező esetben túlsarjadttá, keloidossá válhat.


Tőle: Dr. Tóth Mariann, bőrgyógyász szakorvos


És a kérdésed helyesen:


Lehet abból baj, ha egy anyajegyet elkötöttem?


Olvastam egyszer, hogy meg lehet szabadulni úgy is az anyajegytől, hogy elkötjük. Ebben a tudatban ma elkötöttem az oldalamon levő anyajegyet. Most pedig azt olvastam, hogy nem szabad.

Van valakinek hasonló tapasztalata, illetve lehet ebből baj?


Mire vonatkozik az a kérdés, hogy van-e valakinek hasonló tapasztalata? Hülyeséget mindenki olvas, tehát van.

2018. júl. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Még azt a nagyon apró futószemölcsöt sem szabad, nemhogy anyajegyet.

Igen, nagy baj lehet belőle. Remélem, felfogtad, hogy jó nagy hülyeséget csináltál. Irány a doki, ha már feltetted ilyen fennhéjázó stílusban a kérdésed. Vagyis nem a kérdéseddel van a baj, hanem a kommentjeiddel.

2018. júl. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!