Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Terhességi diabetes, volt már...

Terhességi diabetes, volt már így valaki, ahogy én?

Figyelt kérdés

2 hete a terheléses vércukorszintem 2 óra után 8.6 lett. A diabetológus csak annyit mondott, hogy a cukrot vonjam ki az étrendemből. Persze azóta itthon mérem a cukrom, a fehér lisztet teljeskiörlésűre cseréltem, a cukrot pedig édesítőre.

Ha korán vacsizok, reggel 7 fölött van a cukrom, így már 10 órakor beiktatok egy pótvacsit, így reggel 5.4- 6.2 között van. De reggeli után mindig 7 fölé megy, pedig tk kenyeret, vajat vagy sajtot, felvágotatt, és sok zöldséget eszek. Ezeket variálom, de mindig 7 fölött van reggeli után egy órával. Mit tehetnék még szerintetek?



2018. aug. 10. 09:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem elég a teljes kiőrlésű, abból sem ehetsz meg akármennyit, mert az is szénhidrát. Keress fel egy diabetológust, aki spéci étrendet ír neked! Nem mindegy hányszor, és mennyit eszel, és az még fontosabb, mint az, hogy mit! Nagyon sok körültekintést igényel, nemcsak az, hogy a teába nem cukrot teszel, hanem pötyit. A gyereked érdekében nézz utána, mert a terhességi cukorbetegség nem játék, rámehet a magzatra.
2018. aug. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A családban volt ilyen eset. Jól mondja az első, sürgősen keress fel egy diabetológust, be kell állítani az étrendedet. Elég felületes volt a dokid, hogy csak annyit mondott, hogy ne egyél cukrot! A családtagom átlag kéthetente járt a diabetológushoz, mindig ellenőrizték a vércukrát, és ha kellett változtattak az étrendjén.
2018. aug. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!