Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megfigyeltem, hogy amikor...

Megfigyeltem, hogy amikor alkalmanként több alkoholt iszom (barátokkal találkozás alkalmával pl) és lefekvés előtt megiszom 3-5dl kólát, másnap sokkal kisebb eséllyel fáj a fejem ébredés után. Mi lehet ennek a magyarázata?

Figyelt kérdés

Tudni kell, hogy amúgy nem iszom koffeines italokat ( max zöld tea), mert egy ideje sajnos rosszul leszek tőlük. (3-4 óra izgatottság, kis szédülés stb.) Amikor italozás után iszom akkor ezek nem jelentkeznek.

Ja és régen megittam napi két kávét (10 éve kb.), akkor nem voltak a koffeinnel gondjaim, ez lassan alakult ki valamiért.


2018. aug. 10. 10:00
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Ha nem kólát innál, hanem vizet, az még jobban megelőzné a másnapi rosszullétet. Ugyanis dehidratáltság miatt van.
2018. aug. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amúgy az alkohol tompítja az érzékelést, a saját testeddel kapcsolatosat is, így simán lehet, hogy ugyanolyan hatása van a koffeinnek ilyenkor is, mint máskor, csak nem veszed észre.
2018. aug. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igazából működik kávéval is ez. Ezért gondolom, hogy a koffein lehet talán a lényeg. Ha csak vizet iszom koffeines ital nélkül akkor nem marad el a fejfájás másnap.
2018. aug. 10. 13:12
 4/5 Phoney ***** válasza:

A koffeinnek hasonló hatása lehet, mint a mozgásnak. Aki nem egy ültő helyében részegedik le (hanem tánc vagy fizikai munka mellett), azt gyakran sokkal kevésbé érinti a másnaposság. Én is tapasztaltam ezt mozgással is, meg koffeinnel is, bár nekem sose a fejem fájt.


(Persze lehet nagyon másnaposnak lenni alkohol+koffeintől is, de leginkább akkor, ha az ember kihasználja, hogy koffein mellett többet bír inni, pl. a túlvilágra issza magát vodkaredbullal.)

2018. aug. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha a kóla segít, maradj nála.

Én nehéz kaják után tudok begörcsölni (epe tájékon), de ha utána rögtön iszom 1-2 dl-t nem jönnek a görcsök!

2018. aug. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!