Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megelőzni a...

Hogyan lehet megelőzni a klímareumát, ha tömegközlekedésen állandóan ki vagyok téve a légkondinak?

Figyelt kérdés
Jogsim még nincs, folyamatban van, de addig is valahogy közlekednem kell. De légkonditól már többször is sikerült megfáznom, csak nem tudom, hogy tömegközlekedésen mit tudnék tenni ilyen melegben, hogy védjem magam.
2018. aug. 10. 11:57
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
25%

"Én sem légúti megfázásról írtam."


Azt írtad, hogy

"Klímareumának hívják a légkondi okozta megfázásokat..."

én meg épp azt magyarázom, hogy nem: csak a légkondi okozta reumát hívják klímareumának (vagyis nem minden betegséget, amit a légkondi okoz).


Különben ha csak 1-2 sávba fújja, annál könnyebb elmenekülni előle: máshova állsz vagy ülsz és kész, olyan helyre, ami nem esik az 1-2 sávba. De a derékmelegítő is segíthet, igen.

2018. aug. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Ha tömeg van, nem tudok bárhova állni, csak ahol helyet találok.

Nézd, a klímareuma megfázás típusú reuma, mert tulajdonképpen így alakul ki, csak épp a klíma hideg levegőjétől és nem mástól. Ne lovagoljunk már a fogalmakon, szerintem te is pontosan értetted, mit írtam, csak jó rágódni egy kicsit a szövegezésen.

Derékmelegítőt használni fogok, és remélem, segít, ha van még más tipp, azt szívesen veszem.

2018. aug. 12. 09:26
 13/20 anonim ***** válasza:
28%
Engem már csak az érdekel, hogy honnan tudja a szervezet, hogy a klíma fújja éppen a hideget vagy az északi szél?
2018. aug. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Te most ezt szándékosan csinálod?
2018. aug. 12. 15:02
 15/20 anonim ***** válasza:
Ha ruha van a derekadon, lehet, nem is a klíma lesz a gond. Éjszaka esetleg nem alszol nyitott ablaknál és takaró nélkül, vagy csak félig betakarva ebben a melegben? A deréknak sajnos elég ennyi is.
2018. aug. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Csak féloldalasan fáj, ha a kitakarózás miatt lenne, akkor nem féloldalasan fájna. Egyértelműen a légkondi, itthon mobilklímám van, de az nem megy abban a szobában, ahol alszom, a ventilátort is elfordítom más irányba éjszakára, a munkahelyi klíma nem oda jön, ha egyáltalán be van kapcsolva, csak a tömegközlekedésen, és elég volt pár alkalom is, amikor pont úgy helyezkedtem, hogy oda jött a hideg levegő.

Tavaly az akkori munkahelyemen egy nagy ventilátort állított be az akkori főnököm az irodába, pont derékmagasságba, és nem lehetett úgy elhelyezni, hogy ne érjen, hónapokon keresztül fájt utána a derekam, azóta már nem ott dolgozom.

Volt olyan munkahelyem, ahol normálisan tudták használni a klímát, hőfok, irány rendesen be volt állítva, és ott nem is volt emiatt problémám.

2018. aug. 12. 20:28
 17/20 A kérdező kommentje:

Felteszem a derékmelegítőt, most kezelem, egyelőre javul, jobb ötletem nincs. Van, aki érzékenyebb, van, aki nem.

Ha meglesz a jogsim és lesz autóm, ott már én szabályozom majd. A tömegközlekedés sajnos nem az a hely, ahol nagyon bele lehet nyúlni, az ember meg oda áll vagy ül, ahova tud.

2018. aug. 12. 20:31
 18/20 anonim ***** válasza:
Értem. Akkor marad a derékmelegítő.
2018. aug. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Egyébként mennyi időt töltesz tömegközlekedéssel?
2018. aug. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Hétköznap napi másfél-2 órát többféle járaton.
2018. aug. 12. 21:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!