Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet elinni a májat?

Hogyan lehet elinni a májat?

Figyelt kérdés

Most halt így megy egy ismerősöm, állítólag ki.... a máját.

Le se írom, mert teljesen sokkoló.

WTF????

Mennyit kell ehhez inni?

Van egy rakás ismerősöm meg én is régen elég jól nyomtam, ha mentünk bulizni, de kutya bajom nem volt, vérképem patika volt mindig.

Pedig volt, hogy hetente péntek, szombat elég jól berúgtam.


Nem is értem.

Nagyon durva, én még soha nem hallottam ilyet.

Oke, májzsugor, nagyobbodás stb..

De ez...


2018. aug. 13. 10:17
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

Csak tippelek megpattant egy ér és elvérzett? Igen el lehet így inni. Nekem is volt egy nagyon közeli rokonom, a boncolásnál mondták, hogy ha kórházban történik, ott sem tudják megmenteni.

Folyamatos 20-30 éven keresztüli ivás kell hozzá. Sör, tömény... Szóval létezik. A vérképében a májfunkció nem mindig volt rossz (a máj meg tud újulni). Volt, hogy jobb volt a vérképe, mint az enyém.

2018. aug. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Nm biztos, hogy elitta, lehet, hogy olyan gyógyszereket szedett évek óta ami roncsolta a máját, és nem figyelte az orvosa a vérképét.
2018. aug. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%
2+ A Hepatitis C is májroncsoló, ez egy nagyon alattomos vírus, amit régen ráadásul nem is szűrtek, és egy mezei vérátömlesztéssel is megkaphatta az adott illető.
2018. aug. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Itt ivászatról van szó.
2018. aug. 13. 10:26
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

De ez is durva, ahogy távozik.

2018. aug. 13. 10:27
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A szervezet egy ideig tűr, próbálja magát gyógyítani, de a végtelenségig nem lehet. A máj képes a megújulásra, de csak egy bizonyos mértékig. Amikor évtizedeken át mérgezik (igen, az alkohol enyhe méreganyagnak tekinthető), gyakorlatilag szünet nélkül, az előbb vagy utóbb visszafordíthatatlan károsodáshoz vezet.

Az, amikor valaki hétvégente egy-egy buliban felönt a garatra, az sem túl egészséges, de azért az 1-2 nap piálás mellett van hetente 5-6 nap, ameddig a máj nincs mérgezve, és tud regenerálódni. Jó, mondjuk ha minden héten péntek-szombat egy-egy liter töményet letolnék, az se lenne hosszútávon egészséges, de az igazán romboló az a folyamatos alkoholbevitel. (És persze itt nem napi fél deci minőségi vörösborra kell gondolni.)

Hogy hol van a határ, az a szervezet egyéni tűrőképességétől függ. Itt, a faluban egy hónapja halt meg egy ember, hasonló okokból. De ismerek olyat, akinek már sárga a bőre, mert a mája elkezdte bedobni a kulcsot. Ennek ellenére minden nap lerészegedik. Na, neki ilyen életvitel mellett kb. egy éve lehet hátra, esetleg 2 vagy 3, ha szerencséje van. Ha nincs szerencséje, akkor meg jóval kevesebb.

2018. aug. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez az un. melèna. Szó szerint az törtènik,amit leírtál. Húgom dipl. ápoló,ő mondta,hogy valami elképesztő szaggal jár...elfolyósodik a máj,vagy valami ilyesmi.
2018. aug. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!