Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy működnek a digitális...

Hogy működnek a digitális vérnyomásmérők?

Figyelt kérdés
Az, hogy rárakok egy pántot a karomra, felfújódik és kijön a levegő, hogyan méri meg a vérnyomásomat?
2018. aug. 14. 11:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


Felrakod a pántot, ami szaknevén mandzsetta, felfújódik egy bizonyos értékig, elnyomja az ereket. Amikor a műszer regisztrálja az első érverést, azaz első, az úgynevezett systolés (összehúzódás) étéke, amikor pedig ez a pulzálás abba marad, az a második, a diastolés, (elernyedés) érték. Ezt mutatja a műszer.

DE nemcsak a digitális vérnyomás mérők működnek így, hanem a többi is ezen az elven működik, legfeljebb ott pumpálni is kell, és a hallgatóval kell megállapítani az első-második értéket. Én csináltam ezt hosszú ideig hagyományos RR (Riva-Rocci) higanyos készülékkel, úgyhogy tudom mit beszélek. :)


A "nagykönyvben" a normál érték 120/80, de ez az életkorral változhat, pl. egy 40+ évesnek 130/90 sem egy rossz érték. A második (diastolés) értéknek viszont MINDIG 100 alatt kell maradnia (nyugalmi helyzetben), különben kóros a vérnyomás.

2018. aug. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!