Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Az ágyéki gerinc természetes...

Az ágyéki gerinc természetes görbülete csökkent. Az LV csigolya és a keresztcsont közötti porckorong ellapult. A megnyúlt csigolyaperem a spondylosis jele. Spondylosis discopathia lumbalis?

Figyelt kérdés
Ezzel milyen sportokat lehet űzni? Ma voltam futni és kicsit fájdogált utána, de nem jelentősen, de azért éreztem. Az orvos szerint a futást, bringát nem kell abbahagynom,,de akkor miért érzem futás után, hogy elkezd szúrni?

2014. febr. 18. 21:14
 1/5 A kérdező kommentje:
az ágyéki porckorong miatt lehet vajon ez a szúró fájdalom? ma egész nap semmi bajom nem volt, de edzés után belenyilalt..:/ úszni és gyógytornára már járok, de a futás és bringa meg szerelmem :( jó lenne, ha nem kellene abbahagyni
2014. febr. 18. 21:19
 2/5 A kérdező kommentje:
Kiegészíteném, nagyon szúrt és mivel ideget ért szerintem, így órákon át remegett a lábam, kezem, fejem... :/ Most betegállomány.
2014. febr. 19. 06:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Egész egyszerűen az L-5 csigolyád elmozdult,

és nyomja az ideget.Ezért van a fájdalom.

Sportoljál,de ne terheld túl magad!

Nagyon szívesen a helyére tenném, ha a kö-

zelben laksz. Én Bp-en dolgozom.

Marosi Tibor csontkovács-gyógytornász.

Ha érdekel a dolog írjál! Szia!

2014. febr. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
kaptam beutalót mr-re? akkor ez nem egyelő azzal, h porckorongsérvem van? mert sokan azt mondják, h lehet az is
2014. febr. 20. 11:43
 5/5 anonim ***** válasza:
3-as válaszolótól kérdezném, hogy 1 cm-es csigolyaelcsúszásnál mindenképp műtét szokott lenni, vagy gyógytornával, egyebekkel helyrehozható?
2016. júl. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!