Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A hajléktalan nők hova menstru...

A hajléktalan nők hova menstruálnak?

Figyelt kérdés
2018. aug. 22. 14:34
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
88%

Kicsit hosszú lesz.

Előre jelzem, hogy nem vitatom, hogy vannak, akik önhibájukon kívül kerültek az utcára, és őket sajnálom is, de ők a kisebbség. Ők nagyobb eséllyel ki is tudnak törni ebből a helyzetből; bár köztük is van, aki lezüllik. Összességében sajnos az érintettek mindössze kb. 1-2%a tud változtatni, legalábbis egy rokonom szerint, aki 15 évig dolgozott köztük szocmunkásként.


Általában a hajléktalanok anyagilag közel sincsenek olyan rossz helyzetben, mint ahogy azt gondolni lehetne, persze vannak kivételek. De aki gyakran lát hajléktalanokat, tudja, hogy a többség rendszeresen iszik és dohányzik - a szükséges pénzt kéregetésből, lomizásból, üvegvisszaváltásból stb. szedik össze. Ételt naponta akár többször is kaphatnak, ha elmennek a különböző osztóhelyekre vagy a nemrég elterjedt ételes konténerekhez, ruhákat szintén szükség szerint a máltaiaknál vagy egyéb karitász szervezetnél, szóval ezekre nem kell költeniük. Amikor méterekről bűzlő hajléktalant látsz mocskos ruhában (férfiak esetében plusz elhanyagolt arcszőrzettel), azt tudd, hogy ő maga tehet róla, mert nem megy be egy szállóra még fürdeni és mosni se (meg borotválkozni se). Nekik egyszerűbb így, aztán amikor már saját maguknak is elviselhetetlen az állapot, akkor elmennek tiszta ruhát kérni valamelyik segélyszervezethez, vagy szednek ki a ruhás konténerekből.


A hajléktalanok között igen alacsony a nők aránya; hogy melyikük hogyan oldja meg a menstruációt, az egyéni. De megoldható normálisan, mivel mint itt is írták, a tamponok, betétek nem olyan drágák. Simán össze tudnak tarhálni napi 2-3 üveg borra meg 1-2 doboz cigire valót, esetleg pálinkával bővítve a listát, szóval nem okozhat gondot havi párszáz forint.

Igazából amelyik akar, az még sokkal több pénzt is "kereshet"; akár napi 5-6 ezer forintot is "bevallottak" már többen is, akikkel ismerőseim beszélgettek - mondjuk, ők pont nem piára meg cigire költik; vagy egy ismerősöm pár hete futott össze egy volt osztálytársával, aki lezüllött, iszik is, és mondta a srác, hogy több ezret tud összeszedni naponta pár óra alatt bevásárlókocsik visszatologatásával plusz adományokkal - van "visszatérő" támogatója, akitől alkalmanként 2 ezret szokott kapni.


Egyébként ami engem (sokakkal együtt) nagyon bosszant, hogy a hajléktalanok szemetelnek is; és ez alól a nők sem kivételek - persze nem általánosítva mondom. De pl. sajnos a mi környékünkön is volt már egy kisebb csapat, egy férfival kezdődött, aztán jöttek a többiek, pár hét alatt fixen 2-3 férfi meg egy nő lett; a nő olyan 40-50 közötti lehetett, és nem is tűnt nagyon koszosnak a ruhája - viszont bármerre mentek, szeméthalmokat hagytak maguk után (buszmegállókban, játszótereken, parkokban), és bizony a használt, gusztustalan betéteket is a bokrok mögött hagyta a nő, lusta volt elvinni a kukáig. Ott wc-ztek a parkban rendszeresen, ami közegészségügyi szempontból is problémás, az önkormányzat meg nem is takaríttatja azt a területet; wc-papírt nem szoktak használni, ezt helyettesítő zsebkendőt is csak ritkán - és persze azt is ott hagyták a fűben, mindig néhány környékbeli lakó takarította el a mocskot. Pedig ez is csak igényesség kérdése, nem a pénzé - egy 100 db-os papírzsebkendő 150 Ft körül már kapható, szóval meg tudták volna venni, csak eszükben sem volt. Arról nem is beszélve, hogy a város néhány helyén ingyenes nyilvános wc is volt - csak odáig el kellene menni, ugyebár... Azt nem tudom, miért nem azon a környéken tanyáztak. Szerencsére már eltűntek innen, remélhetőleg soha nem is jönnek vissza.

Úgyhogy le lehet pontozni nyugodtan, de - néhány kivételtől eltekintve - nem fogom sajnálni őket.

2018. aug. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és elnézést, hogy hülyén fogalmaztam meg, de úgy látom a többség értette. És még mielőtt azt gondolná valaki, hogy csak poénból tettem fel ezt a kérdést, nem, nem poén volt. Azért tettem fel, mert én is láttam már pár hajléktalant és nagyon jól tudom, hogy össze tudják guberálni a pénzt, mert akiket láttam kivétel nélkül vagy alkohollal, vagy cigivel, vagy mindkettővel láttam és szerintem aki még ilyenkor is inkább ilyenekre költi azt a kis pénzét, nem igazán foglalkozik az ilyenekkel. A segélyszervezeteknél meg inkább a ruhákat és az ételeket hangsúlyozzák. De amúgy az a New York-os ötlet tetszik, itthon is bevezethetnék.
2018. aug. 23. 14:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!