Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért tilos benult vegtagon...

Miért tilos benult vegtagon vernyomast mérni?

Figyelt kérdés
Van pár tippem, de sajnos sehol nem találtam semmit róla, csak hogy ilyen esetben nem szabad azon a végtagon vernyomast mérni. Nekem viszont pontosan kéne tudnom.
2018. aug. 24. 23:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne. De gondolom azért nem, mert mivel bénult, rosszabb a keringés benne.
2018. aug. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, én is erre gondoltam. Ezt a választ adtam a vizsgabiztosnak is, de azt mondta nem ezért. Így több hónap után újra eszembe jutott és gondoltam rakeresek de még nem találtam választ.
2018. aug. 25. 12:38
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom akkor, de kíváncsi vagyok, miért!
2018. aug. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Esetleg még az jutott eszembe hogy elvileg ha túl feszes az izomzat az hamisan magasabb vernyomast eredményezhet, lehet hogy a benult vegtagon meg ugye túl laza az izomzat és rossz eredményt mutatna. De ezt csak én gondolom így, ha valaki esetleg jobban tudja örülnék a válasznak. :)
2018. aug. 25. 14:10
 5/6 anonim ***** válasza:
Jó kérdés! Az jutott most az eszembe, hogy vérnyomásméréskor a mandzsetta szorítása érfal-sérülést okozhat,mert a bénult végtagban gyakoribbak esetleg az érszűkületek és egyéb érrendszeri problémák.Illetve egy ilyen eseménynél az esetlegesen jelentkező fájdalmat se tudná jelezni a beteg.Ergo azt se,ha érfal-repedést csinálunk,ott esetleg lesz egy thrombus,majd trombózis,a beteg észre se veszi.
2018. aug. 26. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ötös vagyok,azt a végére még elfelejtettem írni,hogy ilyen esetben meg ugye fennáll a tüdőembólia veszélye,de gondolom ezt mondani se kell.
2018. aug. 26. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!