Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Novenyi sajttol hasmenes?

Novenyi sajttol hasmenes?

Figyelt kérdés

Laktozerzekeny vagyok. Mar sokszor eszrevettem ha violife novenyi sajtot eszek, hasmenesem lesz. Csak ezzel tudom osszekotni. Na de novenyi dologtol hasmenes? Pl a margarintol nincs hasmenesem... Igaz, ebben a sajtban kokiszzsir az alap,lehet az okozza..

Lehetseges?



#sajt #vegán #violife növényi
2018. aug. 30. 09:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Persze lehet.

De én úgy tudom, hogy vannak olyan normál sajtok, amiket laktózérzékenyek is ehetnek.

"A friss sajtokban (pl. gomolya és krémsajtok) még van minimális mennyiségű laktóz, ám az érleltekben (füstölt sajt, trappista, ementáli, camembert, penészesek, lágy sajt) már semmi."

Szóval inkább ilyeneket egyél, ez a növényi valószínűleg nagyon fura összetevőkből van, azért nem bírja a szervezeted.

2018. aug. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Bocsi, elfelejtettem odairni, hogy nem ehetek tejtermekeket, mert durva tole az ekcemam, ezert eszek novenyi sajtot
2018. aug. 30. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!