Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » HÓLYAG A LÁBUJJAK ÉS A TALP...

HÓLYAG A LÁBUJJAK ÉS A TALP TALÁLKOZÁSÁNÁL (a hajlatban). Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Kb. három hete jelentkeztek a tünetek. A hólyagon túl, valamelyest gyulladt is volt a terület, továbbá a fél lábfejem időnként viszketett és olyan érzés volt, mint amikor csalán csípi. Akkor kaptam rá antibiotikumot és elmúlt. Ma reggelre ismét jelentkeztek a tünetek és most is van hólyag is, csak még kicsi.
2018. szept. 2. 14:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Lábgomba?
2018. szept. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szerintem az nem hólyaggal kezdődik.
2018. szept. 2. 14:33
 3/9 anonim ***** válasza:

Én is lábgombára tippelnék. Arra viszont nem jó az antibiotikum.


[link]

2018. szept. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A lábgomba soha nem hólyagos - legalább is én még sosem láttam olyat, hogy gomba miatt hólyagos lenne egy lábfej -, ez valami más fertőzés lehet.

Nem mászkálsz véletlenül mezítláb füves, gyomos területeken? Mert amilyen tüneteket leírsz, az növényallergia (is) lehet. (Apósom járt így.) Ha nem, akkor nem tudom. De a gomba nem hólyagos, hanem fehér lerakódás és viszket.

2018. szept. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4. vagyok. Az lemaradt, hogy ne írj csupa nagybetűvel fő kérdésben, mert törlik. Kiabálásnak számít - még mindig.

Még mindig valami gazra gondolok, de cáfolj meg, ha nem jártál mezítláb ilyen helyen.

2018. szept. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Irodában dolgozok, azt a kis időt meg amit itthon töltök, a háztartás vezetésével töltöm és papucsban vagyok. Ugyan azon a lábamon jött ki megint, csak most egy másik lábujjnál. Az antibiotikum kellett, mert be volt gyulladva. Most még a panaszok kisebbek, de ha nem lesz kezelve biztos olyan lesz mint a múltkor.
2018. szept. 2. 17:05
 7/9 A kérdező kommentje:
Ma voltam orvosnál, bakteriális fertőzésre gyanakodik. Ismét kaptam antibiotikumot és naponta látni akarja a beteg területet.
2018. szept. 3. 11:00
 8/9 anonim válasza:
Dyshidrosis?
2018. okt. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A Google képeit nézve, nem voltak olyan brutálisak a tüneteim. Szerintem nem az volt.

Harmadik nekifutásra (értem ez alatt a harmadik orvosnál járást) DIFLUCAN-t kaptam és Chinofungin sprayt. A gyógyszer a héten elfogy. A panaszaim jelenleg megszűntek, a bőrön a vízhólyagok nyoma még ott van, ez nem baj, csak vissza ne jöjjön idővel ismét!

2018. nov. 1. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!