Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fiúk! Melyik borotvahab/zselé/...

Fiúk! Melyik borotvahab/zselé/akármi a legjobb érzékeny bőrű pasiknak, amitől extrasima-bébypopsy (vagy már majdnem az ;) ) lesz a bőrük, és amitől nem irritálja nagyon a borotva?

Figyelt kérdés

a fontosab része, h ne fájjon

a gillet, amit reklámoznak, tényleg jó?


2010. jún. 22. 09:55
 1/5 anonim ***** válasza:
fehér nivea
2010. jún. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A Gillettnek jól felépített a reklámkampánya, de valójában az egyik leggagyibb az összes közűl. Itt a borotvahabra gondolok elsősorban. A pengéi elég jó minőségűek, bár annál is tudok jobbat. Volt "szerencsém" korábban nekem is használni.

Amúgy hasonló helyzetben voltam, mint te most. A borotválkozást kifejezetten utáltam. A bőrőm pattanásos lett tőle, az arcom mindig megvágtam, és a nem is nagyon sikerült leborotválnom a szőrt. Jelenleg nincs ilyen gondom, és valóban a megfelelő terméken múlt.


Amit javaslok, hogy ezen ne spórolj. A borotvahab, pláne ha borotválkozó gélt használsz nem tartozik a háztartás legnagyobb kiadásai közé. Nekem egy tubus gél több, mint 2 évig elég (legalábbis amit most használok, már több, mint 2 éve nem akar kifogyni), így valójában elég kis súlya van az árnak, de annál fontosabb a minőség.

Azonkívül nem csak a borotválkozógélen múlik. Nekünk pasiknak is bőr van az arcunkon; ragyásabb is, mint a csajoké, úgyhogy ha sima felületet szeretnél a borotválkozáshoz, akkor nem árt ha hozzászoksz az arcod ápolásához. Az alap annyi, hogy használsz valamilyen arctisztítóhabot, mielőtt a gélt fölkened. Azt, hogy a borotválkozás után, még az arcodnak szüksége van valamilyen védelemre, valószinűleg amúgy is tudod.

Részletesebben:


1., megmosod az arcod (és a nyakad --- automatikusan vedd úgy, hogy a borotválandó felületről van szó) meleg vízzel.

2., felviszed a nedves arcbőrödre a minimális mennyiségű arctisztító habot, elkened, és bedörzsölöd a bőrödbe.

3., lemosod az arcodról az arctisztítót meleg vízzel.

4., felviszel kevés borotválkozó gélt (vagy borotvahabot) a nedves arcbőrödre és jól szétkened.

5., leborotválod a szőrt, nem erősen odanyomva a borotvát, hanem laza mozdulatokkal, a végén korrigálsz, ha szükséges. Így minimálisra csökkented az esélyét, hogy megvágod magad.

6., alaposan lemosod a gélt az arcodról hideg vízzel.

7., pár csepp arctonikot vagy arctejet felkensz az arcodra. Ha mindkettőt használsz, akkor ebben a sorrendben. Ezeket értelemszerűen már nem mosod le.

Ha még bármi egyébre szüksége van a bőrödnek, akkor azt is alkalmazod, a folyamatnak abban a fázisában, amikor az adott terméknél előírják.


Remélem, tudtam segíteni. Márkanevet nem írok, mert ez nem a reklám helye, de valóban ismerek egy olyan márkát, ami nekem megoldotta a kérdésben említett problémát. Privátban szivesen írok márkanevet is.

2010. jún. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Csipesz! Viccen kívül! Nincs irritáció!
2010. jún. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszi, nagyon , tényleg

különben lány vagyok és a pasimnak szeretnék segíteni, de makacs inkább a sebeket választja, minthogy kencéket kenjen magára

csak ugyebár engem is szúr... :S

2010. jún. 22. 11:09
 5/5 anonim ***** válasza:

Ja vagy úgy! :)


Elég makacsok vagyunk mi pasik, pláne ha a csajunktól kéne tanácsot elfogadnunk. :)

Viszont egy jólirányzott ajándék sikeres lehet.

(második válaszoló voltam)

2010. jún. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!