Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » SOS körömbenövés ellen mit lehet?

SOS körömbenövés ellen mit lehet?

Figyelt kérdés
Nézegettem interneten, de az a baj, hogy ez inkább népbetegség ként van feltüntetve, szóval választ nem nagyon találtam... Mit lehet kezdeni a körömbenövés ellen, amikor még csak kialakulóban van? már érzem, hogy kezd megint fájni egy picit. Már próbáltam mindent amit ki tudtam találni, de sehol nem találtam egy olyan módszert ami megelőzi, hogy ez ne alakuljon ki. Nem nagyon van időm és főleg kedvem egy második műtéthez emiatt, tapasztalatból kérnék segítségeket, előre is köszönöm a válaszokat

2018. szept. 18. 12:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem is ugyanez volt.

Én nem voltam hajlandó megműtetni. Kaltam egy jó praktikát, almaecetbe áztattam bele a lábam és nekem sokkal jobb lett utána, azóta semmi baja sincs.

2018. szept. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ez egy klinikai trükk hogy mindenki többször járjon CSONKÍTATNI LÉZERREL irtani a természetes körmöt . Egyik megoldás a sűrű cipő váltás a másik kerülni a szűk nyomos holmikat körömcipőt . A másik a gyógypedikűrös pár ezer per alkalom és megszabadít , a bütyköt tyúkszemet eltünteti . Harmadik hogy ne vágj bele a körömbe húsba .
2018. szept. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

rendben, értem, ezt az áztatósat kipróbálom köszönöm :)

és merre találok gyógypedikűröst? normális pedikűrös és a gyógy az teljesen két különb? és lehet férfi ként menni? csak mert pedikűröshöz általában nők szoktak járni :/

2018. szept. 18. 12:27
 4/11 anonim ***** válasza:
Nincs csodaszer, meg áztatások. Egyszerűen csak rendszeresen karban kell tartani, foglalkozni kell vele. Férfiak is járnak pedikűröshöz. Ha nem ismersz, nem tud senki sem ajánlani az ismerősi körödben, akkor keress neten és hívd fel, hogy vállal-e. Én kéthetente saját magamnak vágom. A nagyujjam egyik sarka tuti benőne, ha nem csinálnám meg.
2018. szept. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én nem hazudtam, csak a véleményemet írtam le amikor az áztatást írtam. Nekem tényleg segített. Pár nap után jobb lett a körmöm és nem is fájt utána. Nem biztos hogy mindenkinek segít, én csak azt írtam le ami nekem segített.
2018. szept. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem nagy trükk: én is két (nagy ritkán 3, ha elfelejtem) hetente vágom magamnak a körmömet, fürdés után, hogy felpuhuljon a bőröm és így sosem volt még baj. Fontos, hogy a lábujjad szélén lévő megnőtt bőrt is levágd a körmöddel együtt, mert ott tud benőni.
2018. szept. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
rendben én ezt értem köszönöm, de hogy néz ki a rendesen levágott köröm ilyen esetben? mármint úgy hogy csináljam? csak mert a házi orvosom valami kockás alakot mesélt, a sebész azt mondta vágjam ki körbe.. Hogy néz ki pontosabban, hogyan kell csinálni az úgynevezett normálisan vágást? csak mert nekem nem jött össze akárhogy próbálkoztam vissza nőtt
2018. szept. 18. 13:06
 8/11 anonim ***** válasza:
Az áztatás abban jó, hogy könnyebb vágni, mert puhább lesz, de önmagában nem tűnik el az áztatástól :D Az is jó, ha a felszínét körömreszelővel minden vágásnál megreszeled, így vékonyabb lesz.
2018. szept. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én a sarkát vágom ki. Igazi körömvágó ollóval.
2018. szept. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy amíg a kéz körmeit ívelten vágjuk (tehát a sarait is), addig a lábon egyenesre, a sarkakat meghagyva, kell vágni,hogy a lábujjra nehezedő testsúly ne nyomja be a körmöt a húsba. Én így csinálom. A szomszédasszonyomnak egyszerű manikűrös tette rendbe az alaposan benőtt lábkörmét.
2018. szept. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!