Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az időseknek ennyire elgyengül...

Az időseknek ennyire elgyengül a szaglásuk?

Figyelt kérdés
Ma dél fele egy olyan busszal (helyközi) jöttem haza, ami tele volt nyugdíjasokkal, 50-80 éves idősekkel. Az első 10 percben az hittem megfulladok, annyira erős spray/parfüm szag volt. Szabályosan könnyeztem már. Átültem a busz hátsó részébe, de ott sem volt jobb a helyzet. Ez miért van? Először mikor ezt tapasztaltam azt hittem hogy kifolyt valakinek a parfümje vagy valami, de azóta többször is utaztam olyan buszon amin alig lehetett elviselni ezeket az "illatokat" és mindig csak akkor volt mikor javarészt idősek utaztak rajta. Mikor magukra fújják nem érzik hogy kb. 10x kevesebb is elég lenne belőle? Az első megálló után a sofőr is felkelt az üléséből és kinyitotta mindkét tetőablakot, plusz hátul 1-1 eltolhatót is, mert már látszott rajta hogy ő is szenved, de nem a melegtől mert jó idő volt...

2018. szept. 18. 18:04
 1/3 Ozmium42 ***** válasza:
100%
Tipp: vizelettartási probléma miatti pisi szag elnyomása. Patikában dolgozok, azt tapasztalatom, hogy sok idős embert érint, és előfordul, hogy szégyenlik beismerni, illetve megfelelő betétet, pelenkát vásárolni. Aztán aki nem fúj magára egy kiló parfümöt, annak másfajta erős illata van.
2018. szept. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges, de ez inkább valami betegség lehet, nem a kor miatt. Vagy ugye a saját szagok ellensúlyozására, ahogy írták.
2018. szept. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A saját szagát kevésbé érzi az ember, ugyanígy van az illatokkal. Magára fújja, aztán hozzászokik az orra, és megint befújja magát, és így tovább.

Az is lehet, hogy az általuk használt (esetleg olcsóbb) parfümöknek van számodra irritáló illata.

Múltkor az irodánkban járt egy 30 év körüli nő, neki nagyon finom parfümje volt, de olyan nagy dózisban használta, hogy engem rettentően zavart az az illatáradat, amit magával hozott. Liftben is volt már hasonló élményem.

Mindenesetre még mindig jobb, mint a szúrós izzadtságszaggal keveredő fokhagymás kolbászszag...

2018. szept. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!