Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pezsgőtabletták (Vitamin, Ca,...

Pezsgőtabletták (Vitamin, Ca, . ) használata? Többi lent

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nyertem elég sok pezsgőtablettát, és volna pár velül kapcsolatos kérdésem, amit örülnék ha egy hozzáértő meg tudna válaszolni. Előre is köszönöm.


1.Egyszerre beledobhatok több különböző pezsgőtablettát 1 pohár vízbe? Pl. multivitaminos+magnéziumos+kalciumos...


2.A hátulján az szerepel, hogy 2 dl vízbe kell beledobni. Miért? Fél literes üvegbe szoktam beledobni egy multivitaminos tablettát, és azt viszem magammal munkába, és szép lassacskán megiszom. Ennek így van valami más, kevésbé hatékony hatása? Elvégre ha pl. C vitaminos pezsgőtabit dobnék bele, még jobb is lenne a szervezet számára nem? Mivel ahogy olvastam ugyis csak olyan 80mg-ot tud felszívni a szervezet amíg ki nem űrül, a tabi meg legalább 200mg-os, és így szép lassan viszem be a szervezetbe, több szívódik fel.

Kérlek, javítsatok ki ha tévedek, én tényleg csak kiváncsiságból kérdezek, nem vagyok hozzáértő.



2018. szept. 28. 22:16
 1/4 feco8888 ***** válasza:
37%

C vitamin vízben feloldása 1 ora alatt elveszett 75%at de a neten irjak is valahol,

A vitaminok meg akkor hatnak ha több lép kölcsön hatásba egyszere

Pl c vitamin+ kalcium+magnézium +stb

Minél több különböző veszel be egyszere annak jobb

2018. szept. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Oldódás után kb 15 percig fogyasztható feloldva. Legalábbis a kálcium pezsgőtablettámra ez volt írva.
2018. szept. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Az igaz, hogy egyes vitaminok és ásványi anyagok támogatják mások felszívódását, de egyesek meg éppen akadályozzák. A kalcium és a magnézium például pont akadályozzák egymást, ennek utána lehet nézni. Pl. a magnéziumot szívgyógyászatban arra használják, hogy megakadályozza a kalcium szívizomba jutását. Úgyhogy magnéziumos meg kalciumos pezsgőtablettából nyert nedűt ne igyál egyszerre, ha szeretnéd hasznosítani is őket.

Ez a 80 mg C-vitamin hasznosulás meg nem így van. A 80 mg nem azért 80 mg, mert annyit tud egyszerre felvenni a szervezet, hanem azért, mert ez az a minimum adag, amivel a halálos kimenetelű skorbut hiánybetegséget kivédheted. De ha ezzel nem elégszel meg, hanem szeretnéd a C-vitamin más szinteken megnyilvánuló jó hatását is élvezni, akkor 80 mg az kutyafüle. A C-vitamin pl. támogatja a D és az E-vitamin, illetve a vas felszívódását is. Továbbá több ezer fős klinikai kísérletekkel bizonyították már nem egyszer, hogy egyes kórképekben az emelt dózis hatásos. Pl. végstádiumos rákosok közül kevesebben haltak meg, illetve meghűléses tünetekből gyorsabban gyógyultak napi 1000-2000 mg vagy még több C-vitaminnal.

De mindegy. A kérdésedre a válasz, hogy bedobhatsz több pezsgőtablettát, sőt akár több ugyanolyat is akkor, ha az összetevők biztos, hogy nem akadályozzák egymást a felszívódásban. Nem lesz kevésbé hatékony akkor sem, ha több vízben oldod fel.

2018. okt. 1. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2018. okt. 1. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!