Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mélyen befúródott/betört...

Mélyen befúródott/betört tüskével lehet valamit kezdeni?

Figyelt kérdés

Akácot irtottam, megszúrta a könyököm.

Pár héttel később egy mm-es tüske csúcsa kilökődött a bőrömből kis váladék kíséretében.

Eltelt kb 2 hónap.

Ha megfeszülnek az izmok a könyököm közelében (kitekert kartartással) vagy ránehezkedek a könyökömre, akkor erős szúró fájdalmat érzek mélyen a bőr alatt.

Nem kitapintható és egyéb jele sincs, hogy bentmaradt volna még a tüske másik része, de pár naponta "sikerül" komoly fájdalmat okoznom magamnak.


Lehet ezzel valamit kezdeni?

Ultrahang kimutatná a tüskét?


2018. szept. 30. 20:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez egy primitív sebész-bőrgyógyász feladat, még egy hozzátartozó is képes "kioperálni". Ultrahang nem tudja kimutatni a tüskét.

Nekem egyszer egy felcsapódó vadszilva ág tüskéje fúródott bele bal hüvelyujjam körömágyába és bele is tört. Semmi rész nem állt ki, erősen megdagadt és iszonyúan fájt, de valójában nem látszott, hogy valami tüske bele van törve. Aztán a fájdalmak csillapodásával kb. 2 hét múlva, enyhe gennyedzés után egy tű segítségével sikerült kipiszkálnom a tüskének kb. 5 mm hosszú hegyes végét.

2018. szept. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lágyrész ultrahang szerintem kimutatná. Sebészetre menj el!
2018. szept. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

"Ez egy primitív sebész-bőrgyógyász feladat, még egy hozzátartozó is képes "kioperálni". Ultrahang nem tudja kimutatni a tüskét."


És mégis hol a bánatban vágna belém?

Gyulladást, keményedést nem lehet kitapintani, de még nyomásra sem érzek fájdalmat.

Egy fél tenyérnyi helyen bárhol lehet és jó mélyen az izmok között.


2, köszi

Még várok vele, mert nem akarom terhelni az orvosokat.

Majd, ha begyullad/betokosodik, akkor könnyebb lesz megtalálni.

2018. szept. 30. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!