Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gyakori furunkulus miatt...

Gyakori furunkulus miatt milyen szőrtelenítést javasoltok? Borotva/gyanta/szőrtelenítő krém?

Figyelt kérdés
Sajnos elég nagy a hajlamom rá, bőrgyógyászhoz járok, de így nem merem magam (főleg intim tájon) borotválni, ami elég kellemetlen, a nemi életemet is eléggé megkeseríti. Gyantázáson gondolkodtam, de félek, hogy a már kialakult (és "meggyógyult") furunkulusokat feltépi vagy esetleg még inkább nagyobb az esélye a furunkulus kialakulására. Ti mit javasoltok, hogy a legeffektívebb a szőrtelenítés ilyen problémára?
2018. okt. 2. 01:53
 1/1 anonim ***** válasza:
Ugyanezzel küzdök én is :( nekem a bőrgyógyász azt mondta, a borotvát felejtsem el, egyrészt mert az apró -szemmel nem látható- vágásokba ha belekerül a baktérium... másrészt meg a szőrbenövés is jó eséllyel okozhat furunkulus. azt mondta kisollóval vágjam, hát mondtam az azért mégse olyan eredményt hoz amilyet szeretnék. A szőrtelenítő krémet javasolta, még nem próbáltam. Mondta, hogy ha később mégis borotválnék, használjak utána ilyen bórsavas valamit ami fertőtlenít vagy betadine-t, illetve valamit ami megnyugtatja a bőrt (egy baromi drága 100%os aloe vera gélt írt fel). Tapasztalatot nem tudok írni egyelőre, mert nem mertem azóta hozzányúlni ahhoz a részhez, de ma 2 hónap pihentetés után így is magától kijött egy ugyanazon a részen :(
2019. febr. 19. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!