Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pánikbeteg lehetek?

Pánikbeteg lehetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 17 éves lány vagyok!

13 éves korom óta major depresszióval küzdök. Kaptam bogyókat is meg minden amit igazából egy éve nem szedek... (pszichiáterrel megegyezve) mert nem akarok ilyen fiatalon gyógyszereken élni...

Volt egy kapcsolatom 8 hónapja... Ami nem volt a legfényesebb, akkor kezdtem újra szedni a nyugtató és kedélyjavítót.. De sajnos nem segitettek.. Reggeltől estig csak bőgtem be zárkózva a szobámba, nem aludtam csak 1-2 órákat.. Utána csak rosszabbodott a helyzet... Éjjelente "pánikroham" szerűségeim lettek. Üvöltve sírtam, halálfélelmem volt.. Leforgott előttem az egész életem, leestem az ágyról összegubózva fetrengtem. Nagyon féltem. Csak az volt a fejemben, hogy múljon már el ez az érzés.. De nem múlt. Akkor édesanyám elvitt a dokihoz.. Semmit nem mondott csak, hogy szedjem a bogyókat, amit természetesen szedtem még mielőtt elmondta volna és haza küldött. Volt, hogy a kádban feküdve nem tudtam kinyitni a szemem, akkor is már víz alatt voltam és egyszer csak "észhez tértem" sikoltottam és konkrétan kidobtam magam a kádból. A sarokba másztam négykézláb. Akkor is olyasmi rohamom volt. Ezek idővel múltak. Most pedig állandóan rosszul vagyok tömegben. Fulladok.. Szédülök, hányingerem van, a mellkasom szorít, remegek.. Ezek kb 10-15percig tartanak. De Nagyon elviselhetetlen. Szerintetek köze lehet a pánikrohamokhoz?

Előre is köszönöm a valaszokat! És bocsánat hogy ennyit írtam, csak gondoltam így jobban összeáll a kép.


2018. okt. 2. 06:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Azert ez nem gyenge tünet amit leirtal. Nem tudom, hogy milyen bogyokat szedsz, de ez akar mellekhatas is lehet. Minel tovabb elsz igy, annal rosszabb lesz (tapasztalat). Van szervi bajod? Ha nincs, akkor döntsd el, hogy nem akarod ezt az erzest, nem akarod a rohamokat. Anno 10 eves koromban nekem azt mondta egy normalis orvos, akire persze akkor nagyon haragudtam, hogy rajtam kivül senki Sem fog tudni segiteni! Csak Te gyogyithatod meg magad es hidd el, nem olyan nehez, ha elhatarozod! Agykontroll az egesz! Talalj szepsegeket az eletben, meg olyan fiatal vagy, barmi es barki lehetsz! Tanulj, utazz fedezd fel a vilagot!! Mert csodalatos is tud lenni, csak nem mindegy melyik oldalat latod meg! Minden jot Neked!
2018. okt. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom... Jelenleg megint abba hagytam. Egyébként nyugtató és kedély javító. És aranyos vagy nagyon! Köszönöm szépen!

Szervi baj? Gondolom betegségre gondolsz. Ha nem akkor elnézést. Igazából tachycardiám van már 11 éves korom óta.. És pár hónapja kiderült, hogy PCOS-om van (policisztás ovárium szindróma) ezek nem hiszem, hogy közrejátszanának. Másról nem igazán tudok.

2018. okt. 3. 12:57
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! A tachycardia is lehet akar lelki eredetü. Ha van kedved meg eröd, szerintem jarj utana, mi törtent az eletedben akkortajt, hatha beugrik valami. Nekem amugy akkor multak el a panikrohamaim, amikor a roham közben tudasotitottam magamban, hogy minden rendben van, ez "csak" panikroham, nem vagyok beteg, aztan egyre kevesebbszer, egyre mersekeltebben jöttek, majd abba is maradtak! Hidd el el fog mulni, nem kell vele együtt elned!!
2018. okt. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Huhh. Ma iskolába rosszul lettem és elmentem orvoshoz. Elmondtam mi a panaszom. Azt hittem a szivemmel van valami és egyből rá vágta, hogy pánikroham. De kaptam gyógyszert szóval most már remélem minden rendben lesz. 🤗
2018. okt. 5. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!