Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Érdemes lenne egy teljes...

Érdemes lenne egy teljes vérképet csináltatnom?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet,hogy mostanában egyre több egészségügyi gondom van,de mind csak ilyen kisebb tünet féle szerintem.Sokszor fáj a fejem,és vérzik az orrom,de ez nem sűrűn van,kb.2 hetenként,de akkor eléggé vérzik.Nagyon hamar melegem lesz,már 25 fokban nagyon izzadok,és általában ekkor van az orrvérzés.Ez gondolom magas vérnyomás lehet,bár fogalmam sincs hogy mitől alakul ki.Aztán mostanában eléggé hullik a hajam,sokszor vagyok fáradékony,gyenge,már 5 perc tornától kifulladok,pedig nem vagyok kövér,162 cm,és 65 kg,van rajtam kb.10 kg,de semmiképp nem vagyok kövér.Aztán mostanában pl.észrevettem hogy több folyásom van,és nagyon erős szaga van,de ez már több éve így van,tudom hogy el kellett volna menni nődokihoz,de nagyon féltem tőle,most jutottam el arra a szintre,hogy rávegyem magam,félig-meddig.A legnagyobb problémám,hogy sokkal jobban szőrösöm mint általában kéne,combom,hasam,hátam is szőrös.Ez is már 4 éve tart,és tudom,hogy el kellett volna mennem vele dokihoz,de akkor még nagyon gyerek voltam,ráadásul anyámmal egyáltalán nem olyan a viszonyunk,hogy ilyeneket megbeszéljünk,sőt ami másnál természetes téma,nálunk már az is ciki,vagy tabu témának számít.Nem étkezem annyira egészségtelenül,mekibe nem járok,nem iszom literszám kólát,az "itthoni kosztot" eszem:)de probálok odafigyelni,hogy mindig egyek zöldséget,gyümölcsöt,vitamminokat,fehérjét,szóval ez meg van.

Kezdek aggódni az egészségem miatt,de tudom hogy én vagyok a hibás,és a felelős,amiért nem gondoltam előbb arra,hogy el kéne menni dokihoz.Nem szeretném,ha 16 évesen komolyabb bajaim lennének.Ezért most a nyáron,ha nagyon szar nyaram is lesz,de szeretném magam kivizsgáltatni,még ha rettegek is a dokiktól és a kórházaktól.Szerintem először érdemes lenne egy teljes vérképet csináltatnom,nem?Aztán a többi.Csak az a bökkenő,hogy fogalmam sincs,hogy "vezessem fel" anyának a dolgokat,meg hogy szeretnék elmenni orvoshoz a bajaimmal.Ő szinte nem tud semmiről sem:(

Segítsetek,félek!Hogy oldjam meg a gondjaim??:(

16/L


2010. jún. 23. 23:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Valoszinuleg tokeletesen fel van borulva a hormon haztartasod!

Menj el a korzetihez es mondj el neki minden problemat, nem csak nogyogyaszatilag kell megnezni a hormonjaidat, hanem pajzsmirigyet is!

O majd megirja a reszletes kivizsgalast, hogy miket szeretne megtudni, es eredmeny alapjan el tud iranyitani szakorvosokhoz.

2010. jún. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Ezek között van 3-4 olyan tünet, ami önmagában megérné a kivizsgálást. 16 évesen szerintem nem nagy ügy egyedül dokihoz menni, gondolom van háziorvosod, kérj tőle beutalót általános vérvizsgálatra, hátha ad (kellene). Másik, amit szerintem szintén fel lehet keresni egyedül, az a gyermeknőgyógyászat (nézz utána neten), ez nem magán, és 18 év alatt simán mehetsz ilyenhez, nem fognak kinézni. A leírt nőgyógyászati tüneted miatt szerintem gáz, hogy nem voltál még orvosnál, jó kis fertőzés lehet... Az anyukáddal való kommunikációdban nem tudok segíteni, az enyém magától elvitt nőgyógyászhoz, amikor 14 évesen (2 év után is) össze-vissza menstruáltam, hogy beállítsák a ciklusomat.
2010. jún. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)

Azt még elfelejtettem leírni,hogy néha beszokott dagadni a lágyéki nyirokcsomóim is,főleg menzesz előtt,de van hogy máskor is,de csak egy picit.Egyébként szerintetek mi lehet a bajom?Most már mindenképp el fogok menni orvoshoz,jövő hét hétfőn,csak akkor tudok legközelebb,szerintem ez a pár nap már nem oszt-nem szoroz.Nagy lehet a baj?:S

2010. jún. 24. 09:03
 4/8 anonim ***** válasza:
Szőrösödés, hajhullás oka lehet hormonzavar.
2010. jún. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jövőhéten elmegyek a háziorvoshoz,kérek beutalót vérvételre.Aztán majd nőgyógyászatra is el kell mennem.De nyugtassatok meg,ugye nincs komoly bajom?Ugye nem lehetek rákos,vagy ilyenek?Nagyon félek:((
2010. jún. 25. 14:58
 6/8 anonim ***** válasza:

Ne gondolj ilyesmire!

Amiket leirtal abbol kb 95%, hogy meg van hulyulve a hormon haztartasod!

Ez gyakran elofordul tinedzsereknel, sot meg felnott korban is.

Siman a megfelelo gyogyszerrel ki fognak kezelni.

Ha a pajzsmirigyeddel is problema van, ami egyebkent eleg valoszinu, akkor valszeg olyan gyogyszert fogsz kapni, mukodestol fuggoen amit lehet eleted vegeig szedned kell.

De ennyi.

Nem lesz is semmi gond! ;)

2010. jún. 26. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
is=itt
2010. jún. 26. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jah a korzetinek mondj el mindent!!!

Ne csak, ugy, hogy kersz egy beutalot vervetelre, mert akkor csak egy altalanos vervetelt fog kerni.

abba pedig pl nincsen benne a TSH ami a pajzsmirigy mukodest mutatja.

Neki ezeket be kell jelolnie a papiron, szoval ne felejts ki semmi reszletet!!!

2010. jún. 26. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!