Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kérdésem: van olyan dolog,...

Kérdésem: van olyan dolog, amire egy "teljes " vérkép nem terjed ki? Szeretnék egy cukorterheléses+ teljes vérképet csináltatni.

Figyelt kérdés

Indoklás: kezelt magasvérnyomás-betegségben szenvedek, és kb.2 éve, amikor kiszűrtek, voltam egy vérvételen, de az nem cukorterheléses volt.


Kérdés, van olyan dolog, amire a cukorterheléses + teljes vérkép nem terjed ki? Az akkori vérképpapírom alig pár dolgot vizsgált. Most egy sokkal részletesebb, szép nagy vérképet szeretnék csináltatni.

Másik kérdésem,mennyi vérből lehet mindezt hitelesen megállapítani?


Mondanátok olyan dolgokat amire ennek tükrében feltétlenül nézessek rá dokival? 29 leszek,és kb.171 cm és 80 kg.

Nem valami jó a dokim,de családi kötődések miatt nem áll módomban mást választani...ő meg nem igazán akarja tudni,mit kellene a papírra írni...mindent a szájába kell adni...vagyis a tollába...szóval értitek...


2011. máj. 1. 20:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
amikor én voltam cukorterhelésen (egy teljes körű kivizsgálás miatt elküldtek), akkor nekem teljes vérképet csináltak, és szerintem abba minden benne volt. Kb 2-3 kis "kémcsőbe" vettek vért éhgyomorra, és amikor kérdeztem hogy miért kell ennyi, mondta a nő, hogy teljes vérképet csinálnak, megnézik hogy "jól működök-e". Szóval szerintem ott mindent csináltak. Remélem segítettem.
2011. máj. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Miért,2-3 kémcső már olyan soknak számít?
2011. máj. 3. 06:23
 3/12 A kérdező kommentje:
Vagy te annyi után is már nagyon gyengének érezted magad?
2011. máj. 3. 06:24
 4/12 A kérdező kommentje:
Ja és,na várj...összesen vettek le 2-3 kémcsőnyit,vagy evés elött is 3 kémcső meg evés után is 3 kémcső? Csak mert az úgy már 4-6,az meg már azért tényleg nem kevés...
2011. máj. 3. 06:25
 5/12 A kérdező kommentje:
De evés után is vettek tőled vért ugye?
2011. máj. 3. 08:56
 6/12 anonim ***** válasza:

2-3 kémcső nem sok, dehogy nem lettem rosszul :) -mondjuk én bírom a vért, de ennyi után nem leszel rosszul. Azt hiszem elég hülyén mondtam el, szóval inkább leírom újra.

Odamentem éhgyomorra. Levették a 2-3 kémcsőbe a vért, megmérték a vércukrom. Adtak valami agyoncukrozott löttyöt, megittam. Megint vettek vért, de már csak egyet, hogy meg tudják nézni hogy mit művel vele a szervezetem, plusz mértek egy cukrot. Aztán kb 20-25 perc múlva megint mértek. Összesen 7 alkalommal (az éhgyomorral együtt 7), de ebből 3x vénásan -először 2-3, a másik két alkalommal csak 1-et, a többi négynél csak az ujjam szúrták meg) Közben nem ettem, kint ücsörögtem a váróban és magamat szórakoztattam. Aztán vizeletet kellett adni a végén, de én kb a negyedik szúrás után könyörögtem, hogy engedjen ki, szegény nő meg mondta hogy miért nem szóltam előbb, mert nekik csak az kell, hogy van e a vizeletben glükóz. Szóval ha kell pisilni akkor kimehetsz közben is, csak szólni kell, mert kapsz egy kancsót vagy mit. Én akkor lettem rosszul, amikor leesett kettesre a cukrom, mert későn kezdték el, de nem kell félni, mert ez csak azért volt mert az orvos engedélyére vártak, aki későn jött meg. De amikor első alkalommal voltam nem volt semmi bajom, szóval nyugi :)

2011. máj. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
az első mondatban kihagytam a vesszőt, szóval NEM lettem rosszul :) -legalábbis nem a sor vérvételtől
2011. máj. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Értem,szóval ezekszerint a levett vér mellett még külön meg is mérik a cukromat rendes vércukorszint-mérővel?
2011. máj. 3. 17:30
 9/12 A kérdező kommentje:
A cukormérést is vénásan csinálják olyankor ezekszerint,nem ujjbegyből?
2011. máj. 3. 17:31
 10/12 anonim ***** válasza:
igen, azért cukorterhelés. ha nem mérnék a vércukrodat nem lenne értelme. Nem! háromszor vénásan négyszer ujjból, de minden alkalommal mérik a cukrod.
2011. máj. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!