Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van lehetőség teljeskörű...

Van lehetőség teljeskörű vizsgálatot kérni általános egészségfelmérés céljából?

Figyelt kérdés
A kevés vitaminbeviteltől kezdve a vérvételen a komolyabb problémák kimutatása és megelőzése érdekében? Vagy egy ilysn komplett vizsgálat komoly összegekbe kerül?
2018. okt. 22. 13:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze, a háziorvossal egyeztess. De hosszú folyamat lesz nagyon. Egyébként, van kifejezetten ilyen egészség-centrum, de az fizetős- bár inkább mélyen zsebbenyúlós, ott komplett felmérés zajlik. Hozzáteszem azért ez nagy üzlet, mert úgyis találnak valamit, amivel beparáztatnak.:) Én laborral indítanék, aztán mennék tovább kardiológiára, terheléses EKG, ultrahang, meg minden egyéb. Üdv!
2018. okt. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2018. okt. 22. 15:12
 3/8 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen vizsgálat, meg értelme sincs. Menj el a háziorvosodhoz, és beszéld meg vele.
2018. okt. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hogy érted, hogy nincs értelme? Nem lenne jó megelőzni a gondokat?
2018. okt. 22. 15:12
 5/8 anonim ***** válasza:
És ezt mégis hogy gondolod? Mégis mi az, hogy "teljeskörű"? Szerinted panasz nélkül, csak úgy elküldenek egy több százezer forintos teljest test MRI-re vagy petCTre? Vagy csinálnak egy kolonoszkópiát, nincs-e vastagbélrákod? Vagy méq
2018. okt. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Véletlen elküldtem.

Szóval mit gondolsz? Mégis milyen vizsgálatot akarsz?

2018. okt. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Magán úton csináltathatsz amit csak akarsz, de térítésmentesen, azaz tb-re csak azt, amit az orvos indokoltnak tart. Sok mindenhez beutaló kell, a háziorvosod majd eldönti, hogy mit tart indokoltnak, és ahhoz ad beutalót. Egyébként rendben is van ez így, hiszen ha mindenki kénye-kedve szerint ingyen vizsgáltathatná magát az orvosokkal, akkor a betegek gyógyítására nem maradna idejük.
2018. okt. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én kb. évente egyszer elmegyek a dokimhoz és kérek beutalót teljes vérképre. Indokként a korábbi vashiányos vérszegénységemre és pajzsmirigy-alulműködésre szoktam hivatkozni. Első alkalommal még sok mindent megnéztek, de mivel jó volt minden eredményem, utána már sokkal kevesebbet.

A mai egészségügyi ellátást (többek között) ezért utálom. Ha valaki nem konkrétan beteg, nem támogatják abban a törekvésében, hogy fenntartsa az egészségét. Én nem járok semmilyen orvosi vizsgálatra, kezelésre (magán nődokin és magán fogorvoson kívül), tehát jelenleg a semmire fizetem a tb-t, de ha szeretnék 1-2 évente egy normális vérképet csináltatni, már húzzák a szájukat. Ebben még nincs benne pl. a D-vitamin szintjének vizsgálata meg még pár dolog, amit szeretnék, mondván, hogy akkor írják csak ki, ha csontritkulás gyanúja áll fenn. Kösz szépen.

2018. okt. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!