Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek van még bármi...

Szerintetek van még bármi esélyem hogy rájöjjön az orvostudomány hogy mi a bajom?

Figyelt kérdés

Az összes lehető vizsgálaton átestem, de minden negatív.


A tüneteim:


Kezdem fentről lefelé, úgy átláthatóbb.

A memóriám teljesen odavan, nagyon sokszor két szó közt is elfelejtettem hogy miről beszéltem. Izomrost sorvadásom és izomlazaságom van, ami abban nyilvánul meg hogy állkapocstól lábujjakig minden végtagom kificamodik. A szememből kiment az autófókusz, tehát ha nézek valamit oda kell erőltetnem a szemem, aztán ha átnézek egy közelebbi vagy távolabbi dologra akkor addig homályosan látom még megint nem erőltetem a szemem hogy lássam ( szemüveggel sem jobb ). Aztán a fülem, a hallásom is nagyon kiélesedett, de ez inkább hullámokban jön elő, van hogy alig hallok, de az esetek többségében azt is hallom ha a másik szobában suttognak, és értem is hogy mit. A szaglásom is nagyon érzékeny, és az ízlésem is, szinte egyáltalán nem birom az édes dolgokat megenni mert szószerint megfájdul a fejem tőlük. A fogaim is hullanak mint a dió, bár mosni sem tudom őket rendesen mert az állkapcsom is ficamodik. Aztán a következő a gégefedő, ha nemjó irányba fordítom a fejem vagy valami kicsit is hozzáért akkor az is ficamodik ( igazáből nem tudom milyen szó illene erre ) olyan érzés mint ha görcsöt kapna és ilyenkor vagy csak nyelni nem tudok, vagy levegőt se kapok ( mikor ezt mondtam a dokinak aztmondta szüleimnek hogy ne csodálkozzanak ha egyszer kihülve találnak rám reggel ) A nyelőcsövem is egyre rosszabb, egyre kevésbé birom megenni a szárazabb vagy morzsálódósabb ételeket mert nyelek, de mint ha csak a torkom hagyná el, megáll az étel a nyelőcsövemben és csak akkor megy le ha iszok rá valamit. Pl egy zsömlés szenvicset is csak akkor birok megenni ha az a zsömle még teljesen friss, mert ha kicsit is szikkad akkor bele kell kennem a rengeteg margarint és még akkor sem biztos hogy lemegy, vagy minden falatra innom kell. Ha melegebb vízzel tusolok akkor meg szószerint összeolvad a hajam és a szőr a testemen, Ezt kollagénel vagy kollagénes samponnal küszöbölöm ki. A fájdalmat sem mindig egyformán érzem, van hogy úgy fáj mindenem vagy minden ki sérülés vagy végtagficam hogy majdnem összecsinálom magam, aztán meg ha leveszem a frissen főtt ebédet a tűzhelyről csupaszkézzel, azt sem érzem hogy égetne. Illetve ehez még társul nagyon erős kimerültség amit állati eredő zselatint tartalmaző ételekkel illetve szójával és napraforgómaggal tudok ellensúlyozni. De ha olyat csinálok ami kicsit nehezebb akkor amit az ad erőt ki is megy belőlem egyből.


Most pár hónapja voltam pesten a ritkabetegségek intézetében ( pontos nevét nem tudom ) de ott is minden eredményem negatív volt, volt egy vérvizsgálat ( nemtudom már mi volt a neve amit abból néztek ) amihez kikellett hogy merítsenek amennyire csak lehetett, és amit a vérben néztek értéket, sokkal jobb volt terhelésre mint anélkül ( nem tudom már hogy csökkenni vagy nőni kellene annak terhelés hatására, de nálam az ellenkező irányba mozdult el )


Illetve sóhiányom is van ami abban nyilvánul meg hogy ha nem eszek elég sót vagy sósan akkor a száj és fogzsibbadást leszámítva ugyan azok a tüneteim mint annak akinek leesin a vércukra ( ezt vizeletből igazolták is ). Ezek mellett még olyan vagyok mint egy drogfüggő, csak az nálam a zöldségek és a gyümölcsök irányába megy van hogy napi több kiló zöldséget és gyümölcsöt eszek meg, az almától a paradicsomon ás a nyers krumliig minden jöhet, csak növény legyen. Sokszor úgyérzem a nyers füvet is megenném csak valamit ilyesmit ehessek.


Pesten mikor hazaengedtek aztmondták hogy ilyen mint én nemhogy az országban de lehet hogy a világon sincs másik...



Szerintetek van még bármi esélyem hogy megtalálják a fent leírtak okát, vagy esetleg legyen rá bármi gyógymód?



2018. okt. 24. 16:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Üdv a klubban.

Mondjuk nekem másféle problémáim vannak, 1 éve járok orvoshoz és minden negatív. Azt modják pszichés alapon van, pedig tudom hogy nem.

Voltam pszichiátrián is, gondoltam ott is teszek egy próbát, hátha.

De nem segített semmi.

Már én is kezdek beletörődni, hogy így kell élnem.

2018. okt. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ilyen az elején nekem is volt, az egyik ortopéd professzor aztmondta hogy nincs semmi bajom, és csak magamnak ugráltatom ki a végtagjaim.


De most úgy őszintén mert ez engem is érdelne, szerintetek egy egészséges ember ki tudja egyetlen mozdulattal ugrasztani a vállát vagy a csípőjét nulla fájdalommal?

2018. okt. 24. 16:46
 3/4 A kérdező kommentje:
Egyébként én most vagyok 27 éves, és 18 éves koromban kezdődött az egész, akkoriban még csak végtagficamaim voltak.
2018. okt. 24. 16:47
 4/4 qborka ***** válasza:

Ha beszélsz angolul vagy németül keress neten online orvos válaszolt és írj neki.

Anno én így találtam megoldást nőgyógyászati problémáimra.

2023. szept. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!