Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sterilizáció előnyei-hátrányai?

Sterilizáció előnyei-hátrányai?

Figyelt kérdés

34 éves nő vagyok. A férjemmel 10 éve vagyunk együtt (ebből 5 éve házasok). Van egy 1,5 éves gyermekünk.

Nem tervezünk több gyermeket, védekezünk is, bár mindketten úgy érezzük, ha becsúszna egy kistestvér, megtartanánk.

Viszont, én már 34 vagyok a férjem szintén, ami persze nála nem annyira hátrány. Úgy vélekedek, amiben a férjem is támogat, hogy ha 36 éves koromig teherbe esek megtartjuk a babát, de azon felül én már túl idősnek érezném magam egy újabb babához. Ezért merült fel bennem a sterilizáció. Nem akarok abortuszra menni, ha 40 évesen vagy 42 teherbe esnék, mert így érzek vagy úgy érzek (soha nem is volt művi vetélésem), ezért úgy gondolom, hogy ez a leghumánusabb módja a dolgoknak.

A kérdésem az, hogy van e olyan férfi/nő, aki már átesett ilyen beavatkozáson? Esetleg a házaspár mindkét tagja? Milyen "mellékhatásai" vannak? Megbánták e? Bármilyen infót szívesen fogadok. Előre is köszi.



2018. nov. 1. 15:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálad:

Pozitív, hogy ha rendesen végzi el az orvos, akkor biztosan véd


Negatív, hogy egyrészt nem rendes orvos esetében elöfordulhat mégis terhesség, illetve valamivel megnö a rák veszélye.

Emellett ez egy hasi mütét, ami nem apróság.


A férjednél:

A pozitív érv ugyanaz.

Illetve még az, hogy nála indokolt esetben vissza lehet csinálni.

Nála ez ambulánsan elvégezhetö apróság, nincs jóformán semmi mütéti kockázata.


Negatív: lehet, hogy nem tökéletes munkát végzett az orvos és mégis teherbe tud ejteni.

Viszont nála nincs egyéb mellékhatás.

Szerintem elsösörban a férjednél lenne jobb elvégezni a mütétet, mert nála sokkal kisebb beavatkozás, ezért nem igazán problémás, ellentétben azzal, ha téged mütenek.

2018. nov. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Februárban lesz 10 éve, hogy megcsináltattam

(Szeged, Női klinika - laparoszkópos)

Egyáltalán semmiféle hátránya nincs. Semmiféle különbség nincs a megelőző állapothoz képest.

Nekem 2 db 1,5 cm vágás lett (egy a köldöknél, egy a szeméremszőrzet felső vonalában). Az utóbbi ma már egyáltalán nem látszik (!), a köldöknél lévő egy 7-8 mm-es cérnavékonyságú csík, senki nem veszi észre.

Nem bántam meg, életem legeslegjobb döntése volt. Kár, hogy nem volt lehetőségem előbb megcsináltatni.

2018. nov. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Valaki 50 évesen is teherbe esik. Nem kellene a korodon parázni.
2018. nov. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

3-as, igen tudom, hogy sokan 45-50 évesen is szülnek, de én pont ezt szeretném elkerülni. Nem akarok nagymamakorú anyuka lenni.

2018. nov. 4. 11:05
 5/5 anonim ***** válasza:
49%

Még annyi, hogy jelenleg betöltött 40. életáv, vagy 3 élő gyerek a feltétele itthon (vagy némi csúszópénzért leigazolja a doki, hogy egészségügyi okból szükséges).

Egy évtizede nekem 50 e Ft volt, most nem tudom mennyi.

Én azt mondom, ha már döntöttél, érdemes 36 évesen Szlovákiában csináltatni, 170 eFt körül van euroban, + utiköltség (esetleg szállás), mert a 4 további év alatt simán ráköltöd a hazai és szlovák közti árkülönbséget védekezésre.

2018. nov. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!