Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A saját háziorvosomtól is...

A saját háziorvosomtól is félek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Félek az orvosoktól.

1-2 éve vagyok az új háziorvosomnál de 'félek' tőle. Eddig semmi komoly miatt nem voltam nála, inkább csak apróságok mint recept stb.

Mikor kint a váróban ülök akkor is nagyon gyorsan ver a szivem és szorongás fog el.

Holott egy nagyon kedves ember, eddig mindig kedvesen fogadott engem és mégis.. :( mit tegyek, hogy ez megváltozzon? Nem akarom, hogy ez a későbbieknek probléma legyen, hogy cikinek tartsak előtte dolgokat vagy akármi.

A másik dolog, hogy kicsit szégyenlős is vagyok, egy férfi előtt levetkőzni. Az előző orvosom nő volt, így ott nem volt gond.

20/l


2018. nov. 2. 09:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem kell mást tenned, csak várnod. Járj továbbra is hozzá apróságok miatt (ha kell, akkor találj ki valamit) és azt fogod észrevenni, hogy egyre könnyebb lesz az ottlét a sok "facetime" miatt.


Én lassan 30 éves férfi leszek és csak most sikerült megtanulnom rendesen kommunikálni szóban telefonon idegenekkel. Ugyanilyen félelmeim voltak, mint neked, de idővel elmúltak.

2018. nov. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) remélem rendeződik
2018. nov. 2. 13:27
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is így voltam/ vagyok bizonyos orvosokkal ma is. Nőgyógyászhoz pl. reszketve megyek. De nekem ezen az egész ,,fóbián", az segít egy kicsit, hogy egytől-egyig női orvosokat választok, és abból sem a legidősebbekez. Egyszerűen bennük bízom, kevésbé vagyok szégyenlős előttük stb. Hozzáteszem sosem voltam beteges, orvoshoz járós típus, ezért mióta ,,kinőttem" a gyerekorvost, 24 éves koromig nem is volt rá szükségem. Akkor is csak betegszabi miatt, és lenyegében akkor jelentkeztem át hozza, holott, már majd egy éve elköltöztem. Az első 2 alkalommal én is ugyanígy voltam, mint Te, aztán láttam mennyire aranyos, barátságos hölgy, ezért ez nála megszűnt. Igaz, nagy ritkán ha hasonlóan betegszabi, vagy valami receptre van szüksèg, akkor fordulok meg nàla, de már egyáltalán semmi kellemetlen érzésem, félelmem nincs, már legalábbis nála. Próbàld meg Te is azt, hogy fejben vonatkoztass el tőle, hogy ő egy orvos. Gondolj arra, hogy ő is egy ugyanolyan ember mint Te, vagy akárki, ugyanúgy van csalàdja, hobbijai, van, hogy neki is rossz napja van stb. Tudom, lehet bugyután hangzik, de ez hátha segít egy kicsit.
2019. szept. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!