Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » El fogok kezdeni rendesen...

El fogok kezdeni rendesen őszülni?

Figyelt kérdés

Szóval az van hogy most vagyok 16 éves, és egyre több ősz hajszálat találok az ilyen tejcsoki barna hajamban... már 2-3 éve is volt pár szál (anyukám szerint már kiskorom óta vannak), de egyre többet veszek észre mostanában :/

Ezek szerint nemsokára elkezdek úgy őszülni mint az idősebbek?

kezdjem el festeni/színezőzni a hajmat? :/



2018. nov. 3. 13:12
 1/5 anonim válasza:

Az ismerősi körömben 4-en (3 férfi és egy nő) járnak hasonló cipőben. Ők 19-23 évesen kezdtek el erőteljesen őszülni (de csak az egyik férfi kezdte festetni a haját). A nőnek pedig kifejezetten jól állt az ősz haj, egzotikusabb látványt keltett. (És mintha lett is volna egy ilyen divat pár éve, hogy fiatal lányok festettek maguknak őszes hajat.)

Szóval, igen lehet, hogy elkezdesz te is rendesen őszülni, de szerintem nem feltétlenül kell majd festetned a hajadat, könnyen lehet, hogy jól is áll majd.

2018. nov. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azért ez durva. :(


Szedj szelént (organikusat, és legalább napi 100 mcg-ot, de rövid távon, mondjuk 3 hónapig akár napi 200-at is lehet), mert a szelénhiány egyik tünete is lehet az őszülés.

A C- és az E-vitaminok segítik a szelén felszívódását, tehát tanácsos ezekkel együtt bevenni.

Én már 40+ vagyok, és pár éve jelentek meg az első ősz hajszálak, furcsa módon csak egy kis területen - mindig kitépkedtem őket. :D

De amikor már több volt (ugyanazon a területen), akkor azért ez nem járható út. - Viszont más okból elkezdtem szelént szedni, és látványosan csökkent a számuk rövid idő alatt (kb. 3 hónap), alig-alig van, azokat most megint kitépem, kb. heti egy szálat. :D

2018. nov. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a réz az egyik felelős a hajszál pigmentációjáért. A DM komplex hajvitaminja tartalmaz minden fontos ásványi sót, köztük a szelént is.
2018. nov. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, igazán sokat segítettetek :)

Már csak anyukám beleegyezése kell ezekhez, mert teljesen kiakadt mikor mondtam neki az általatok felvetett ötleteket...(merthogy ő biztosan nem fog pénzt áldozni erre, mert "az őszülés nem fáj")

2018. nov. 4. 16:12
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem csak őszülésre való az a vitamin, hanem hajra, bőrre és köröm erősítésére is. Két havi adag (60 kapszula) 999 forint. Igaz garancia nincs rá, hogy nem lesz több ősz hajszálad....:)
2018. nov. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!