Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szív MR-re ki kaphat beutalót,...

Szív MR-re ki kaphat beutalót, bárki aki kéri?

Figyelt kérdés
2018. nov. 3. 19:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak szakorvos ad és akkor, ha indokolt. Ha brahibol szeretnél ilyen vizsgálatot, annak ára van.
2018. nov. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Akit az orvosa javasol.
2018. nov. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
Ha az orvos nem ír beutalót, akkor valszeg nincs rá szükség, tehát feleslegesen dobnál ki az ablakon súlyos tízezreket. Viszont nekem koponya MR vizsgálatra volt beutalóm a Honvédkórházba, ahol ezek a tetves nyomoroncok negyed év alatt sem voltak képesek időpontot adni, és ha esetleg kaptam is volna, fél évet(!) kellett volna várni magára a vizsgálatra. Szóval az állami egészségügyben ne is reménykedj, mert rothad az egész tetves rendszer...
2018. nov. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem a háziorvos javaslatára, a belgyógyász kért MRI-t. Ő megvizsgált, és ez alapján kérte a vizsgálatot, a fülem hallatára. 2 hétre kaptam, amit rendben el is végeztek. Szerencsére a diagnózisban mindketten tévedtek, és mai napig itt rontom a levegőt.
2018. nov. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De szív Mr-t kért a belgyógyász?
2018. nov. 3. 20:44
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha bárki aki kérne az orvostól minden féle viszgálatot akkor nem 3 hónaptól kezdődnének az időpont adások hanem minimum egy évtől. Nem kérhetsz ilyet. Max ha magánrendelőbe mész de akkor sem csinálja meg ő sem heccből ha nincs semmi bajod. Házi orvos beküld belgyógyászra vagy oda ahova és ott a szakorvos dönti el szükséges e vagy sem. De javasolhatja neki a házi orvos is ha van olyan okos.
2018. nov. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Ypszilon1980 ***** válasza:

Más az, ha kifizeted a vizsgálatot, erre külön fenn vannak tartva helyek, illetve hátrébb sorolódik az, aki TB alapon megy.

Te kérheted, de mire fel kérnéd? Ezt orvos indikálja, orvosi diagnózis és bizonyos gyanú esetén. Mondjuk az elszomorító, hogy néha még akkor sem kérnek MR-t, amikor indokolt lenne.

2018. nov. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kardiológus javasol szív MR-t. ha szükséges az előzetes vizsgálatok alapján. Szív UH-val is sok mindent meg lehet állapítani, azt is kardiológus végzi.
2018. nov. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nekem szív-UH negatív lett.
2018. nov. 4. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!