Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ajánlatos-e várandósan uszodáb...

Ajánlatos-e várandósan uszodába járni? Ha igen, melyik időszakban, trimeszterben? Erre kaphat valaki kedvezményt, orvosi igazolást, esetleg reumatológustól beutalót, vagy valami?!

Figyelt kérdés
2012. jan. 23. 13:38
 1/10 anonim ***** válasza:

én az első trim közepe-vége körül elkezdtem járni, de rögtön összeszedtem vmi bacit, pedig korábban sose volt semmi fertőzésem egész lyánykoromban :)

meg kellett várnom az első trim végét, hogy kaphassak rá kúpot :(

2012. jan. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az úszás nagyon jó terhesen is! Nőgyógyászod véleményét azért kérd ki, ő tisztában van a terhességeddel, és tudja mondani, ha valami ellenjavallata van.


Kedvezményt, beutalót, olcsóbb belépőt stb. nem fogsz kapni sajnos sehol. Nem beteg vagy, hanem terhes, és ez végül is jó!

2012. jan. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem, mert rendszeresen jártam reumatológushoz a hátam miatt,de mióta várandós vagyok, nem voltam! Gondoltam erre valaki tudja a választ!
2012. jan. 23. 14:03
 4/10 anonim ***** válasza:

én nem járnék semmilyen uszoda stb helyre. se édesvízbe.

tengerben úsztam, 2 hetet voltunk az elsö trimeszterben nyaralni (9-10 hetesen).


fertözés veszély , gomásodás veszély nagyon nagy az ilyen vizekben. nem maga a víz fertöz leginkább hanem pl a pad ahova leülsz, a wc a szék, meg még sorolhatnám.

ha esetleg elalszik az úszómester és nem rendesen fertötlenít i kaphatsz pl egy hugyuti fertözést, ami koraszülést vetélést is okozhat.


elsö trimeszterben semmit nem tudnak fertözésre adni tilos antibiotikumot szedni.

2012. jan. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Már a második trimeszterben vagyok, de ezek után szerintem lemondom a vágyam! Köszönöm szépen!
2012. jan. 23. 14:13
 6/10 anonim ***** válasza:
Én ezért mondtam, hogy kérd ki a nőgyógyászod véleményét. Ugyanis ha zárt a méhszájad, és megbízható uszodába jársz, akkor nem okozol kárt magadnak, sem a babádnak. Legyen az orvosod tanácsa a mérvadó, illetve, hogy van-e olyan úszásra alkalmas hely, amiben megbízol. Biztosan megkönnyítené a terhességedet, ha egyébként is gondod van a hátaddal, nagyon jó a vízben lazulni és nem érezni a súlyodat várandósan. :-)
2012. jan. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2012. jan. 23. 14:20
 8/10 anonim ***** válasza:

Én a második trimeszterben sokat jártam, a nődokim engedte és teljesen zárt voltam. nagyon jól esett, amúgy is úszó voltam gyerekkoromban.

Nem szedtem össze semmit, szerintem ha a nődokid engedi, menj nyugodtan, jót tesz.

2012. jan. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2012. jan. 23. 14:23
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is járok úszni, a nődokimmal megbeszéltem, örült is neki, azt mondja a legjobb sport a várandós nőknek, sőt könnyű szülést is segíti.Szóval a dokiddal beszéld meg, és ha mindent rendben talál engedni fogja.:)

16hkm

2012. jan. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!