Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Meddig lehet szedni a szelén...

Meddig lehet szedni a szelén tablettát?

Figyelt kérdés
Ha jol tudom elég sokáig lehet, de gondoltam rakerdezek! :)
2018. nov. 4. 20:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem az orvosom azt mondta, hogy 3 hónapig szedjem aztán legalább 3 hónap szünet.

Amúgy ha megnézed, vannak csúnya mellékhatásai a sok szelénnek.Hajhullás pl.

Én nem is nagyon erőltetem, mert megnéztem és a tk. cuccokban van a legtöbb szelén én pedig csak tk kenyeret eszek, sima fehéret nem.

2018. nov. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
47%

Attól függ, mekkora mennyiséget szedsz. A napi ajánlott bevitel 70 mcg - tehát ez a minimum, amire a szervezetnek szüksége van, ennyit nyugodtan szedhetsz egész életedben, még akkor is, ha egyébként eszel szeléntartalmú ételeket is. Ugyanis a necces mennyiség 400 mcg naponta - és ennél is csak átlag 7.7 év alatt alakult ki szelénmérgezés.

Én tavaly június óta szedek szelént egy autoimmun betegség miatt, eleinte napi 100-at, december óta napi 200-at, ezen időszakon belül kb. két hónapig szedtem napi 300-at.

Szóval nem kell félned, szedheted nyugodtan.

2018. nov. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!