Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Reggelente kattogó állkapocs....

Reggelente kattogó állkapocs. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Még a hétvégén kezdődött. Egy reggel felkeltem, elkezdtem reggelizni (felkelés után kb. 10 perccel már eszek) és észrevettem hogy kattog bal oldalt az állkapcsom. Nem fáj meg semmi nem történt vele (szóval nem ütöttem meg..stb..) és normálisan kitudom nyitni a számat. Napközben nem, csak reggel szokott kattogni felkelés után és leginkább akkor amikor rágok.

Tudni kell hogy azon az oldalt volt fogtömésem és foghúzásom is.

Ill. ilyen esetben inkább a fogorvoshoz, háziorvoshoz vagy szájsebészhez érdemes fordulni.

20L



2018. nov. 13. 18:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Első körben szerintem háziorvoshoz menj.
2018. nov. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 TR75 ***** válasza:

Pl. egyoldali rágástól lehet (vagy ha sokkal gyakrabban rágsz az egyik oldalon).

Igazából nem veszélyes dolog, ha amúgy nem fáj, nem gyulladt, és tudod használni, akkor inkább csak kellemetlen. Mindenesetre nem lenne rossz mindkét oldalt hasonlóan terhelni. Nekem annak idején (vagy 20 éve) azt mondta a fogorvos, hogy akkor van gond, ha nem, vagy csak nagy fájdalmak árán tudom kinyitni a szám.

Ha orvoshoz mész, akkor szerintem első körben fogorvos.

2018. nov. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen mindig baloldalt eszek, szóval lehet arról szó hogy ez miatt. Pár napig a jobb oldalt eszem és ha nem múlik akkor orvos. Mégegyszer köszi.
2018. nov. 13. 21:06
 4/5 anonim ***** válasza:

lehet még magnéziumhiány is

ha pl más izmoknál is előjön kisebb remegés stb érdemes magnéziumot bevinni

olyat vegyél amivel naponta 200 mg-nél többet tudsz 1 nap bevinni

talán a béres magne b6 250mg-val jó ötlet lehet

persze ez csak tipp volt!

2018. nov. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Helyrejött?
2022. nov. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!