Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Külföldön milyen az egészségügy?

Külföldön milyen az egészségügy?

Figyelt kérdés

Főleg azoktól kérdezem akinek már volt valami tapasztalata benne.

Sokszor amikor panaszkodunk az itthoni egészségügyi helyzetről és általában mindig van aki azzal jön, hogy külföldön se jobb a helyzet.(általában kormánypártiak)Ezért lennék arra kíváncsi ,hogy valóban igaz ez az állítás, tényleg mindenhol ilyen?



2018. nov. 14. 09:59
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
A "külföld" elég tág fogalom, nem mindegy, hogy SZomáliára gondolsz, vagy Németországra/Angliára - ugyanis igen nagy különbségek vannak.
2018. nov. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Elsősorban az Európai országokra gondolok
2018. nov. 14. 10:15
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Igazából szinte mindenhol ugyanaz. Kevés idő, orvos van sok emberre.
2018. nov. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalatom nincs, de ismerősöktől hallottam történeteket. Igazából vannak ott is jó és rossz tapasztalatok is. Ott is ki lehet fogni egy nemtörődöm orvost. De olyanról is hallottam, amit sokkal jobban megszerveznek, pl. nem kell hónapokat várni egy CT vizsgálatra és az eredményére.
2018. nov. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%

Nyugat-Európában természetes, hogy fizetsz vizitdíjat, és nem 1 eurót (300 Ft-ot), ahogyan nálunk akarták, és amin föl volt háborodva a magyar nép.

Innentől összehasonlíthatatlan a két rendszer, mert ott abban vagy érdekelt, hogy a legegyszerűbben és a legalacsonyabb szintű ellátásban derüljön ki, mi bajod van. Itt meg a legtöbben azt akarják, hogy fülüktől farkukig vizsgálják végig őket a legmodernebb és legdrágább berendezéssel, majd a legmodernebb gyógyszert kaphassák közgyógy. ellátásra, vagy magas támogatottságra.


Ott természetes, hogy pl. egy erősen elhízott embert nem műtenek meg olyan bajjal, amit az elhízása okozott addig, amíg le nem fogy. Nálunk ebből világraszóló botrány lenne. Nálunk megműtik, költik a járulékfizetők pénzét, a beteg meg ugyanolyan kövér marad, ugyanúgy visszatér majd a betegsége. És panaszkodunk, hogy milyen beteg a magyar, bezzeg nyugaton!

Ugyanezt elmondhatom az iszákosokra, az erős dohányosokra stb. Mégis mit vár a magyar ember az eü-től, ha saját maga semmit nem tesz érte?

2018. nov. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%
Nekem az angol egészségüggyel is vegyes, de inkább rossz tapasztalataim vannak (kb. mindenre paracetamolt írnak fel, ráadásul félrediagnosztizáltak egy betegséggel, aminek hónapokig viseltem a következményeit) és az ír sem sokkal jobb. Angliában legalább ingyenes az ellátás (NHS), itt Írországban viszont nincs TB, így ha nem vagy jogosult az ingyenes ellátásra (amihey nagyon alacsony jövedelemmel kell rendelkezni) vagy nincs magánbiztosításod, 50 euró elmenni a háziorvoshoz, ahol az angolokhoz hasonlóan szinte mindenre paracetamolt kapsz, a komolyabb kezelések ennél pedig jóval drágábbak és a várólisták sem kicsik, pl. ultrahangra. Arról meg inkább nem is mesélek, hogyan cseszték el egy műtétemet és hány hónapig tartott emiatt a felépülésem.. Tány, hogy nagyon kedvesek voltak a kürházban is és utána az utókezelések alatt is, mindenki nagyon jól bánt velem, de akkor is :) Még szerencse, hogy kb. 2 évente vagyok beteg és van magánbiztosításom a munkahelyem által, itt sem móka betegnek lenni.
2018. nov. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"

Nyugat-Európában természetes, hogy fizetsz vizitdíjat, és nem 1 eurót (300 Ft-ot), ahogyan nálunk akarták, és amin föl volt háborodva a magyar nép.


Innentől összehasonlíthatatlan a két rendszer, mert ott abban vagy érdekelt, hogy a legegyszerűbben és a legalacsonyabb szintű ellátásban derüljön ki, mi bajod van. Itt meg a legtöbben azt akarják, hogy fülüktől farkukig vizsgálják végig őket a legmodernebb és legdrágább berendezéssel, majd a legmodernebb gyógyszert kaphassák közgyógy. ellátásra, vagy magas támogatottságra.


Ott természetes, hogy pl. egy erősen elhízott embert nem műtenek meg olyan bajjal, amit az elhízása okozott addig, amíg le nem fogy. Nálunk ebből világraszóló botrány lenne. Nálunk megműtik, költik a járulékfizetők pénzét, a beteg meg ugyanolyan kövér marad, ugyanúgy visszatér majd a betegsége. És panaszkodunk, hogy milyen beteg a magyar, bezzeg nyugaton!


Ugyanezt elmondhatom az iszákosokra, az erős dohányosokra stb. Mégis mit vár a magyar ember az eü-től, ha saját maga semmit nem tesz érte?"


EZT azért nem állítanám egyértelmüen.

Én 25 éve élek Németországban, és a legtöbb állításoddal nem értek egyet, nem azt tapasztalom!


1. Itt NINCS vizitdíj, szóval ez nem igaz.

2. Itt aalapeseben azt vizsgálják, amit akarsz, ha csak megrándult a lábad, akkor azt is megnézik, de ha nagyobb kivizsgálást akarsz, azt is megteszik és természetesen a legmondernebb módszerekkel, berendezésekkel és gyógyszerekkel lesz ellátva az illetö, a betegbiztostítás alapján.

3. Olyan nincs, hogy nem kezelnek vagy mütenek amiatt, ha valami olyan bajod van, amiröl elvileg te tehetsz - ez ugyanis ellenkezik az orvosi etikával, mindenkit, még az idült alkoholistát is a lehetö legalaposabban kezelik.


Az egyetlen, ahol negatívan veszik figyelembe a saját maga okozta károsodásokat, az a szervátültetés, ott ugyanis ök a lista végére kerülnek.

2018. nov. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
62%

"Angliában legalább ingyenes az ellátás (NHS), itt Írországban viszont nincs TB"

Irigylem az íreket.

Vagyonokat vonnak le nálunk azért, hogy olyan betegekre (ez a betegek kb 90%-a) költsék, akik maguk tehetnek a bajukról.

Az évtizedek alatt tőlem már biztos, hogy jó pár milliót levontak, aztán voltam kb 15x orvosnál, ebből 13x eleve még úgy vittek (mert olyan kicsi voltam). Ha ez a - mai áron - össz 5-10 millió nálam maradt volna, egyáltalán nem reklamálnék az eseti 50 euros díjak miatt, abszolut pluszban lennék. Mint látható még akkor is bőven, ha közben lett volna pl 2 db 1 milliós műtétem. Helyette most fedezem a sok alkesz, meg dagadt, meg cigis, meg lusta ember kezelését és gyógyszereit.

2018. nov. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

a vészhelyzet című sorozat a chicago-i sürgösségi kórházról szól

és elég realisztikus

tíz évvel ezelőtti részekben is sűrűn előfordul hogy öt-hat órákat vannak a váróban a betegek

tudom hogy csak film de én elhiszem

2018. nov. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!