Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Háziorvos meg tudja mondani...

Háziorvos meg tudja mondani hogy rühes vagyok-e vagy mindenképp bőrgyógyászatra küld?

Figyelt kérdés
2018. nov. 14. 20:44
 1/8 A kérdező kommentje:
vannak olyan ismereteik hogy legalább azt megállapítsa biztosra hogy az vagy sem? vagy bármilyen bőrprobléma olyan hogy tovább kell küldenie szakemberhez?
2018. nov. 14. 20:45
 2/8 anonim ***** válasza:
Mitől merült fel benned ez a gyanú?
2018. nov. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Bőrgyógyászatra küld. Szerintem ezt nem is lehet ránézésre megállapítani, hanem biztosra csak bőrkaparék vizsgálatból.
2018. nov. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
olyat tapasztalok magamon mint még eddig 28 év alatt sztem sosem. kb. csuklótól egészen fel vállig nagyon apró kiütéseim alakultak ki, lenn lábnál térdhajlattól ágyékig ugyanez. pár napja durvult csak el nagyon viszket, főleg éjszaka, eddig kenegettem mindenfélével de nem sokat javított rajta. pár hét leforgása alatt alakult így ki előtte nem nagyon figyeltem, ezért lehet fokozatosan. látok valahol kis vörös csíkocskát is combrésznél de nem tudom hogy most kerülhetett oda, vagy korábbi stria hízástól. olvasgattam, nézelődtem, felmerült a gyanú bennem hogy lehet ez rühatka
2018. nov. 14. 21:03
 5/8 A kérdező kommentje:
tehát nincs ilyen konkrét hely ahol probléma lenne, olyan mintha testszerte lenne valami, pl, a hasamnál csak minimálisan látszik piros rész de ott is viszket és érzem hogy érzékenyebb
2018. nov. 14. 21:05
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezt tényleg jobb ha bőrgyógyász látja.
2018. nov. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Mézga Krisztina ***** válasza:

Édes Istenem! Csak azt tudnám, miért nem mész orvoshoz, miért ide írod le a tüneteidet?! Amúgy nehéz felismerni a rühatkásságot, ránézésre legalábbis. A barátnőmet fehérjeallergiával kezelték hetekig. Úgy jött rá, hogy rühes, hogy bekente magát azzal a krémmel, amit az apja kapott. Sajnos a tömegközlekedési eszközökön már mindenféle nyavalyát össze lehet szedni, mint anno háború után.

A házasságunk elején a férjem tele lett kifehéredő, viszkető foltokkal. Rühességre kapott egy olajat, amivel én is elkezdtem magam kenni, hisz egy ágyban aludtunk. A dolog akkor lett kissé gyanús, mikor a körömlakkomat is feloldotta ez az olaj. Jesszus! Mi a franccal kencézzük magunkat? Elzavartam kórházba, és kiderült napallergiája van, nem rühes.

Tanulság: mindenképpen bőrkaparékot kell bevizsgáltatni, abból kiderül, van-e valamilyen parazita a bőrben. Enélkül végül is mindenféle bőrbetegség is felmerülhet.

2018. nov. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A Tengerész ***** válasza:
Azonnal menj bőrgyógyászatra, tudtommal nem kell beutaló. Én voltam rühes, az, hogy éjszaka indul be az nagyon stimmel. Még a bőrgyógyásznak se könnyű diagnosztizálni, szerintem a háziorvos ( ha csak nem valami nyomorvidéken praktizál) nem fogja felismerni, szóval az is bőrgyógyászatra fog küldeni. Ne sokat vacakolj vele, mert gyorsan terjed és nem könnyű meggyógyítani, egyáltalán nem mindegy mekkora terület fertőzött, nekem egy foltban sokáig visszamaradt belőle ekcéma, ami ugyanolyan piros, meg viszket is, azt hittem ott nem múltak el a rühatkák és hónapokig kentem feleslegesen az arra már nem való rühirtóval.
2018. nov. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!