Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valoban igaz ez a testömegre?

Valoban igaz ez a testömegre?

Figyelt kérdés

Az ,ha több kilo valaki akkor okosabb és erősebb lesz! Ha viszont kevés akkor butább és gyengébb! Illetve az izom is jobb lesz ,ha több valakin a kiló! Nos én már 5 és fél hónapja edzek. És azt szeretném meg tudni , hogy 179 cm-hez! Mi lenne az ideális testsúly ? 76 kg-nél már nagyon meg látszott rajtam a felesleg! 74-nél is csak fekete poloba nem annyira! Az alatt nem néztem. Csak 67 kg-t akkor meg már sovány voltam. Most jelenleg 73 kg voltam! De 1 hétig most keveset tudtam enni. Mert rengeteg dolgom volt ezért le estem 70 kg-re. Én olyan testsulyt szeretnék a magasságomhoz , hogy egy nagyon-nagyon kicsi felesleg látszodjon rajtam . Mármint ne tűnjek soványnak. Mert ha arról van szó meg szeretném magam védeni és azt szeretném minnél nagyobb legyen az erőm hozzá , és jól is szeretnék ki nézni!

17/F


Illetve nem értem , hogy csak a haverom állitja, vagy tényleg igaz , hogy ha kevesebb kg valaki annál gyengébb! Minden szenpontból !Én nem éreztem magam okosabbnak 74 kg-sen, mint 70 kg-sen. Persze ezeket most hiába irom le. Mert nem csak ezektől függ , hogy egy ember mennyire okos. De nekem iq-m az 100 kereken , gimnáziumba járok , 2,8-as az átlagom de volt már ezelőtti évekbe 3,4 is. A testömeg miket határoz meg akkor? És nekem mi lenne az “ideális” ?



2018. nov. 18. 18:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Az okossághoz semmi köze a testtömeghez és ha hájat szedsz fel, nem leszel erősebb. Az izomtömeg és az erő már korrelál, de azért ez sem olyan egyszerű, de e téren már fordulj nálam hozzáértőbbekhez, talán a Testépítés rovatban, ahol más kérdésekben is tudnak segíteni.


Nincs olyan, hogy ideális. Nem mindenki akar totál kigyúrt lenni, de a kívánt testzsírszázalék is változó, egyeseknek az kevés, amitől más már szálkásításba fog...


Annyi dolga pedig nehezen lehet az embernek, hogy ne tudjon enni. Ha izomtömeget akarsz felszedni s megtartani, tudnod kell enni.

2018. nov. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

(A tanulmányi átlag nem csak az iq-tól függ, hanem még nagyon sok minden mástól is (szoralom, tanárok...).) Az izomzatodnak pedig semmi köze ahhoz, hogy mennyire vagy okos!!!

És a barátodnak nincs igaza, attól, hogy kevesebb kiló vagy, még lehetsz erős, de érthető, hogy miért mondta. pl egy verekedésben nyilván előnyöd van, ha nagydarab vagy, vagy ha nagyon sovány vagy, nem lehetsz nagyon erős

2018. nov. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ilyen okfejtéssel 100-as IQ ? Hányszor ismételted meg mire kijött?
2018. nov. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Bizony 2 éve nem verekedtem már. Nos igen eddig azt vettem le, hogy nem leszek gyengébb kevesebb kilóval sem ,ha edzek remélem akkor sem . Viszont ha nagyobb a testömegem jobban fejlődik az izom. Ezt persze eddig is tudtam , viszont akkor többet is kel edzeni. Én 2-3 naponta 1 órákat edzek. #2 Azt értem kb , hogyha nagy darab vagyok akkor miért van előnyöm. De ha nagyon sovány pl 66-67 kg akkor meg gyorsabb lehetek? Mint pl 70 kg-sen? Vagy miért lenne előny ha sovány vagyok, 1-2 tippem még van?!
2018. nov. 19. 13:12
 5/5 anonim ***** válasza:

Észhez biztos nincs köze, viszont abban lehet valami, hogy a kövérebb emberek nyugisabbak, jobb kedélyűek, míg a véznák agresszívabbak, ingerültebbek. Állítólag a zsírosság nyugtatólag hat az idegekre...


A valóságban szinte lehetetlen úgy hízni/fogyni, hogy az az izomtömegen ne változtasson legalább egy kicsikét. Ha egy tunya ember, aki soha semmit nem csinál, csak hízik, még annak is hozzáidomul az izomzata, hogy több kilóval kell felmenni a lépcsőn és hasonlók. Pláne, aki mozogni, edzeni, sajátsúlyos gyakorlatokat végezni is szokott.


Előny-e a vékonyság? Attól függ, mit akarsz magaddal kezdeni, nyilván a zsokétól kezdve mindenféle ügyességi dolgokon át a távfutóig előnyösebb a mozgékonyabb, kisebb termet. De ha dulakodni akarsz valakivel, akkor azért nem mindegy, hogy egy 70 vagy egy 80 kilós fiú feszül neked, mert az utóbbit nem fogod tudni csak úgy odébb rakni az utadból. Tegyük fel mindkettő ugyanolyan erős. Mégis neked kell a rád boruló plusz 10 kilójával is küzdened, ha mozgatni akarod. De mint írtam, legrosszabb esetben se csak 10 kiló háj az, azért csak lett ott pár kiló izom is.

2018. nov. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!