Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Laktózérzékenyek! Nálatok...

Laktózérzékenyek! Nálatok milyen vizsgálatok során állapították meg, hogy valóban laktózérzékenyek vagytok-e?

Figyelt kérdés

Erős a gyanú rá, hogy én is ilyen érzékenységben szenvedek. Már ráálltam a laktózmentes tejtermékekre, s ha mégis úgy adódik, hogy laktóz tartalmú ételt kell fogyasztanom, akkor beveszek 1 laktóztablettát és szerencsére nem lesznek görcseim tőle.

Szeretnék elmenni kivizsgálásra, viszont nagyon félek a vizsgálatoktól. Nekem azt mondták, hogy ez általában úgy megy, hogy tömény laktózt itatnak az emberrel, ott tartják 3-4 óra hosszán keresztül és időközönként kis csövekbe kell fújnia, amíg felmérik az érzékenység mértékét, stb. Ezzel semmi bajom. De már azt is hallottam, hogy alul és felül is megtükröznek, de olyat is hallottam, hogy valakinek "elszúrták" a tükrözését és utána gondjai akadtak...

Titeket hogy vizsgáltak ki, mily módon? Előre is köszönöm.



2018. jún. 21. 19:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tükröznek. A többit jól tudod. Amúgy azt a vizsgálatot engeded, amelyiket akarod. Ez mindig igaz.
2018. jún. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Valóban létezik ez a kilégzéses teszt, amit írsz. Viszont van egy sokkal egyszerűbb is, a genetikai vizsgálat: a szájnyálkahártyából vesznek mintát (olyan fülpiszkálószerűséggel, csak nagyobb). Pillanatok alatt megvan, és abszolút fájdalommentes. - Egyetlen hátránya, hogy fizetni kell érte (TB-s rendelőben nekem 5000 Ft volt, szóval azért nem vészes).
2018. jún. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy apróság: nem laktóz, hanem laktáztablettát veszel be. A laktáz az az enzim, ami szétbontja a tejcukrot - ideális esetben az ember maga tervel ilyet.
2018. jún. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Esetleg nem a lisztérzékenységgel kevered? Ott valóban szükség van arra, hogy a vékonybélből mintát vegyenek, különben nem tudják biztosan diagnosztizálni. Ráadásul gyakran társul tejérzékenységgel (főleg eleinte, aztán a gluténmentes étrend mellett a tejérzékenység megszűnhet).
2018. jún. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!