Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek a stressz ellen?

Mit tegyek a stressz ellen?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok 12-kes végzős es mióta elkezdődött az iskola megfogadtam magamnak hogy mindent kohozok magamból tanulás szempontjából és minden más stresszelő tényezőt elszorítok magamba hogy ne idegesítsem magam azzal is pluszba,ez igy novemberig sikerült is,aztán elmentem egyszer kétszer bulizni(amit amugy nem szoktam) és hát jól éreztem msgam és valahogy megnyiltam megint és most azóta megint minden hülyeség stresszel és a tanulás is nehezebben megy,már harmadik napja reszketek meg ver a szívem mint állat,ez most az elszoritott stressztől lehet vagy mitől?
2018. nov. 19. 07:29
 1/2 anonim ***** válasza:

A stressz ellen nagyon jó a társadalomból való kivonulás, persze csak ideiglenesen. Ahogy tapasztaltad is, amikor bulizni voltál, tehát "bevonultál" a társadalomba akkor inkább stresszes lettél és nem kiegyensúlyozott.

Bütyök sem azt mondja hogy "Úgy vágyom az idegesítő tömegbe, Matula bácsi!":

https://www.youtube.com/watch?v=IgIJuAGju3I

Tehát főleg a természetben való tartózkodás az ami megacélozza a lelket. Nagyságrendekkel megnő tőle a stressztűrő képesség.


Diák koromban frászt szoktak kapni tőlem a társaim, de még a tanáraim is amiért olyan nyugodt vagyok mint régen az alföldi juhászok, mégis nemcsak hogy átmegyek minden vizsgán hanem könnyedén akár jeleseket szerzek. Nem értették hogyan csinálom. Hát úgy hogy középiskolás koromban egy falu széli szomszédmentes házban laktam aminek saját gazdasága is volt. Fősulin meg saját lakásban, és nem a koleszban kellett úgy tanulnom hogy közben mások hajnalig bömböltetik a zenét.

Például ez a hölgy is leköltözött a térképről egy erdő széli házba, és ahogy írja, így már elviselhetőbb a városi tömeg is:

[link]


De nem kell kiköltözni a vadonba, hanem kb. hetente egyszer akár csak fél napos ott tartózkodás is meghozza hatását. Recept nélkül hozzáférhető, ingyen van és káros mellékhatása sincs.

2018. nov. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mindfulness sokat tud segíteni, nem 1-2 alkalom után hanem pár hetes gyakorlást követően.
2018. nov. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!