Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha lekérdezem a részemre...

Ha lekérdezem a részemre felírt recepteket, akkor azok mennyire részletesen jelennek meg?

Figyelt kérdés
Van egy kikevert kenőcs, amit magán bőrgyógyász írt fel, sajnos a háziorvosom csak a recept alapján tudná felírni nekem, mert azon van feltűntetve, hogy pontosan mit tartalmaz a krém. De a recept ugye az nincs meg, mert kiváltottam már. A magánorvostól kapott papíron pedig nincs részletezve, hogy mit tartalmaz. Ezért gondoltam, hogy regisztrálok és lekérdezem.
2018. nov. 21. 09:47
 1/5 Ypszilon1980 ***** válasza:

Most akkor nem értem. Először rajta volt, most meg nincs rajta?

Elmész a gyógyszertárba ahol vetted és kikéred, talán megoldható, vagy visszamész a magándokiboz.

2018. nov. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A papíron ami van nekem, csak vmi rövidítés van, de nincsenek rajta az összetevők, az összetevők csak a recepten vannak. Ezért az orvos a papírral nem tudott mit kezdeni. Azt se tudom hol váltottam már ki, hónapokkal ezelőtt volt,amúgy szerintem a patikus se tudna velem mit kezdeni. A magándoki meg nincs itt, hetekig nem lesz, amúgy meg nem is szívesen mennék iratni hozza x ezerért kencét. Kérlek a kérdésemre válaszoljatok, köszönöm.
2018. nov. 21. 21:53
 3/5 Ypszilon1980 ***** válasza:

Oké, ezt értem, de mi a kérdés akkor?

Sehonnan nem fogod megtudni, csak az orvosodtól, aki felírta. Ezeknek az összetevői általában egyediek és ő határozza meg a pontos összetevőit, de ami a papíron le van írva rövidítés, abból ez nem fog kiderülni sosem. Lekérdezni meg nem értem hol akarod?

Maximum, ha felkeresed az asszisztensét, akkor ő talán tudja.

2018. nov. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Azt hittem, hogy le lehet valahol kérdezni a receptjeimet, mert volt ilyenről szó hírekben régebben. Ma voltam a kormányablaknál, mondták, hogy ezek csak tervek voltak, és ahogy írtad is, az asszisztensnő tudná lekérdezni. A recepten rajta vannak a részletes összetevők, ezért ha esetleg le lehetett volna kérni a felírt receptjeimet egy rendszerből, akkor nekem az jó lett volna. De sajna akkor marad a doki :/ Köszi még egyszer :)
2018. nov. 22. 16:11
 5/5 Ypszilon1980 ***** válasza:

Ja, értem, erre gondoltál.

Azzal az a baj, hogy sok helyen nem is kötelező és csak akkor lenne így, ha e-recept lett volna, gyakorlatban még szerintem ez igen csak gyerekcipőben van.

2018. nov. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!