Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit jelent az hogy felbontás...

Mit jelent az hogy felbontás után 90 napon belül használható, egy multivitaminnál?

Figyelt kérdés
Mi lesz ha 90 nap után is használom? Azért furcsa ez a számomra, mert 90 db van benne, napi max. 1 -et szabad bevenni és nehezebb időszakokban javasolják (pl. vizsgaidőszak). Béres Actival - ról van szó. Tényleg nem lehet 90 nap után használni, miután felbontottam, mi lesz ha mégis használom?

2018. nov. 25. 22:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Azt jelenti,hogy a gyártó addig vállal garanciát a minőségére,tehát ha 90 nap után használod akkor nem biztos hogy ugyan úgy ki fogja fejteni a hatását.
2018. nov. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Pfff, en is pont igy jartam! Vettem egyet november 10-en, 30 darabos. Es az volt rairva hogy decemberig mindekeppen fogyasszuk el xd

es napi 1-et....

2018. nov. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

"Nem biztos hogy ugyan úgy" vagyok károsan is hathat vagy csak gyengébb a hatása. Amúgy meg nem értem hogy romlik meg egy étrend kiegészítő, multivitamin tabletta 90 nap alatt ha fel van bontva.


#2 Ezek szerint csak kamu az egész hogy többet adjanak el? Vagy a 30 darabosnál más, gyengébb "tartósítást" használnak?

2018. nov. 25. 22:34
 4/6 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Ugyanazon termékből a 30/90 db-os kiszerelések biztos, hogy ugyanannyi ideig jók felbontás után, ha más termék lenne a kisebb kiszerelésben, a nevének is másnak kellene lenni, ellenkező esetben megtévesztés... A Béres meg egy jól befutott cég, minek kockáztatna ilyet.

Valószínűleg azért a felbontástól számított minőségmegőrzési idő, mert valamelyik hatóanyag instabil és esetleg elbomlik. Mérgezővé biztosan nem válik, csak a hatása csökken.

Egyébiránt ez is csek egy olyan multivitamin, aminek a fele már eleve HATÁSTALAN, úgyhogy ezzel sokat nem veszítesz, hogy a már eleve hatástalan összetevők (magnézium, vas, kalcium, szelén stb.) száma eggyel nő. ;)

2018. nov. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ha hatástalanok a magnézium, vas a multivitaminokban, ásványi anyag pótló étrend kiegészítőkben, akkor mégis hogyan lehet pótolni az elhasznált magnéziumot, kálciumot, vasat a szervezetben. Annyire nem étkezik változatosan az emberek nagy része. Értem hogy nem olyan hatékony mintha természetes lenne a forrás, de azt nem tudom elhinni hogy teljesen hatástalan...
2018. dec. 1. 19:36
 6/6 Ignis Subdialis ***** válasza:

Nem multivitaminokból. Ha utánanézel egyesével, hogyan és milyen vegyületből érdemes pótolni őket, mik akadályozzák a felszívódásukat, Te is rájössz, hogy a multivitaminból nem fognak felszívódni.

Egyrészt egyes ásványi anyagok akadályoznak másokat a felszívódásban. Klasszikus példa erre a magnézium-kalcium-vas. Másrészt multivitaminban szinte kizárólag csak rossz felszívódású vegyületeket használnak, ennek egyszerű fizikai oka van. A jó felszívódású vegyületekben ugyanis nagyon alacsony az adott ásványi anyag koncentrációja, így ahhoz, hogy mondjuk 100 mg magnézium belekerülhessen a tablettába, kell 1000 mg csak a magnéziumvegyületből. És akkor hol van még a többi ásványi anyag, hiszen már ez is jókora tabletta!

Tehát az ásványi anyagnak mindjárt két nyomós oka is van NEM felszívódni, egyrészt a rossz, azaz max. pár százalékban felszívódó forma, másrészt a többi anyag akadályozó hatása. Mono készítményeknél Te döntöd el, milyen JÓ felszívódású vegyületet választasz, és Te dönthetsz a bevételi időről is, így betarthatod a köztük javasolt 2-4 óra távolságot.

2018. dec. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!