Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez most influenza vagy megfázás?

Ez most influenza vagy megfázás?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni, hogy náthás vagyok vagy influenzás.


Kb 36 órája kezdődött "kis lépésekben". Torokköszörülős köhögés eleinte, utána "mutáltam". Éjjel émelygés, de nem hánytam, emellett fejfájás, bitang rossz közérzet, orrfolyás, időnként tüsszögés.


Jelenleg a lábaim sajognak, néha hidegrázásom van - de se láz, se hőemelkedés! - köhögök, fáj a fejem és fizikailag nagyon gyengének érzem magam.



Nátha vagy influenza lehet?



2018. nov. 27. 13:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Valami vírus járvány van az biztos. Ugyan ezek a tünetek vannak nálam, és a környezetemben, illetve távolabb élő ismerősöknél is. Hasonló az influenzához. Nagyon sokan betegek, és érdekes, mert nem mondanak járványról semmit.
2018. nov. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nálatok akkor ezekkel a tünetekkel mindenki még megy dolgozni? Akkor sokan vannak ott is "megfázva"?
2018. nov. 27. 14:35
 3/3 Ignis Subdialis ***** válasza:
Szerinted mi a különbség "nátha" és "influenza" között? Ha a 'megfázásos tünetegyüttes' az alaphalmaz, akkor annak egy tekintélyes részhalmaza a 'vírusok okozta megfázásos tünetegyüttes' és annak csak egy kis része az 'influenzavírusok által okozott megbetegedés'. Tehát, ami nem influenza, de megfázásos tünetegyüttes, az is nagy valószínűséggel szintén vírusoktól van. A Te tüneteid is vírustünetek szerintem. Itt kell vigyázni, hogy az ember maradjon otthon és legyengült szervezetét ne tegye ki újabb kórokozók veszélyének, mert másodlagos fertőzésként bakteriális fertőzést is összeszedhet. A bakteriális felülfertőződés az elhanyagolt vírusos fertőzés eredménye.
2018. nov. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!