Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit kamuzzak az orvosnak,...

Mit kamuzzak az orvosnak, hogy kiirjon? Vagy mondjam meg az igazat, hogy pihenni akarok kicsit? (amúgy dogarol lognekxd)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az a nagy helyzet, hogy ma három dogat írnék, az egyikből bukás szélén állok. Én tényleg tanultam lelkiismeretesen olyan fél egyig, aztán bealudtam.

Már nemrég történt egy ugyanilyen, akkor egy napot hiányoztam, szülővel, csak, hogy ne írjak(jól le voltam cseszve) De ez másodjára elég feltűnő mar, hogy véletlen pont csak azon az egy napon nem megyek. Szóval jó lenne ha az orvos kiirna 1-2 vagy akár 3 napra.

Arra gondoltam, hogy azt mondom, hogy tegnap este hánytam, hoemelkedesem volt és rosszul vagyok. Ez így okés? Vagy inkább mondjam azt, hogy megy a hasam és tegnap hánytam? Azt olvastam, hogy azt lehet látni, hogy hanytam-e előző nap ,ha megnézi a torkom. Ez igaz?

Vagy mondjam simán azt, hogy kellene egy kis pihenés már? Igazából ez előtt olyan 2 éve voltam orvosnál, mikor nagyon beteg voltam, viszont most tényleg nincs más megoldás. Két noci van, az egyik jó fej, az biztos, a másik szigorúnak néz ki, de az sem annyira az szerintem.

Szóval? Melyik legyen szerintetek?


2018. nov. 28. 04:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%
Amikor én otthon akartam maradni, mindig összeettem mindent szar, hogy hasmenésem legyen. Mindig kiírt 3-4 napra. :D
2018. nov. 28. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%

Ha jól esett facebookozással, és minden mással eltölteni azt az időt, amit tanulása kellett fordítani, akkor vállald ezek következményeit. Legyen már benned becsület, egyenesség! Ha most ilyen simlis vagy, mi lesz később?

Az, hogy most pár órát tanulsz, édes kevés. Én, ha a tanár helyében lennék, úgy csinálnám, hogy automatikus 1-es, és amikor megírod, nehezített. Hisz, hogy véletlen csak akkor hiányzol, erősen lógás szagú, és ez ellen fel kell lépni.


Sajnálom, hogy idejutott a mai fiatalság, hogy a gerinc már hiányzik egy részükből! Nem tudom, így milyen felnőtt eszel, de ha lógni akarsz, gondolom, nem akarsz diplomát és jó munkát, csak megúszni, aztán az életben is abból élni, hogy tudsz helyezkedni, simliskedni. Gondold át, mi a helyes megoldás.


Én felvállaltam anno, hogy nem tudtam. Persze, nem jó rossz jegyet kapni, de vállaltam tetteim következményeit!

2018. nov. 28. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi, lehet tényleg az lesz, azt úgyse tudja ellenőrizni:DD

Hmmm... nem, inkább nem lesz bennem becsület. Most nem éri meg. Egyébként vállaltam én már a következményeket sokszor, viszont ismét csak azt mondom, hogy nem éri meg.

De amúgy bemegyek az egyikre csak addig itthon tanulok, így csak a legfontosabbat írom meg. Szerintem ez így egész korrekt.

2018. nov. 28. 06:08
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

Korrekt, ha folyamatosan tanulsz és vállalod tanulásod vagy lustaságod következményeit. A lógás részlegesen sem becsületes megoldás. És ha van benned becsület, olyat nem mondasz, hogy nem éri meg!

Tégy belátásod szerint, de a stigmát rád fogják húzni, bármit is tégy!

2018. nov. 28. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Húzzák csak, mindegy nekem😁
2018. nov. 28. 06:58
 6/11 anonim ***** válasza:

"bemegyek az egyikre csak addig itthon tanulok, így csak a legfontosabbat írom meg. Szerintem ez így egész korrekt."

Korrekt?! :D Alig fog kilógni a lóláb...!


"tényleg tanultam lelkiismeretesen olyan fél egyig

ma 04:47"

De hánytól? És előtte milyen gyakran tanultál? Órán odafigyeltél mindig, és ha kérdésed volt, feltetted a tanárnak, hogy tudjon segíteni? Házit írtál rendszeresen (magadtól, nem másról lemásolva)? Az, hogy a dolgozat előtti éjjel fél egyig fentmaradsz, még nem jelent lelkiismeretességet. Aki lelkiismeretesen áll hozzá, az eleve nem szokott bukásra állni (legfeljebb akkor, ha részképességzavara van, amit még nem diagnosztizáltak). Amiket meg még írtál, annak fényében felejtsd is el a lelkiismeretre való hivatkozást, mert így baromira erőltetett megpróbálni lelkiismeretesnek beállítani magadat. Az egész tanulás ott kezdődik, hogy előző nap normális időben lefekszel aludni, és legalább 7-8 órát alszol. Te meg kb. 4 óra alvással akarod megírni a legfontosabb dolgozatot...

2018. nov. 28. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Úgy értettem, hogy tegnap este lelkiismeretesen tanultam:D

Előtte nem. Órán figyelek, de sok az anyag, nem lehet megjegyezni.

De amúgy nem elismerést akarok, hogy persze hagyd ki. Csak egy kérdést tettem fel. Tudom én hogy ez nem jó dolog, de ez most így alakult, így döntöttem.

És egyébként írtam én már temazarot egy óra alvással is. Mindegy az.

2018. nov. 28. 07:49
 8/11 anonim ***** válasza:
44%

Ha valaki egyszer megteszi, megteszi újra. Ha most ez a húzás nem fájt eléggé, úgyis megteszed újra, mert így kényelmes.

Van egy mondás: a tetteid megválaszthatod, a következményeit nem!

Most lehet, kikamuzod az évet, de amikor komplex anyagot kell majd tanulni, ami alapoz régebbiekre, azt sem fogod tudni, fiú vagy-e vagy lány. És akkor is emlékezz erre, hogy akkor azért nem fogod érteni, mert most nem volt kényelmes tanulni.


Nem tudom, hányadikos vagy, de ha tz-t mondasz, max középsulis. És középsuliban egy hónap alatt 50 oldalt ha haladtok, ez azért nem olyan észveszejtő. Az érettségin majd 80-100 tételt kell tudni, ami felölel sokszáz oldalt. Ott is majd ezt fogod mondani a vizsgabizottság elnökének, hogy hát ezt képtelenség megtanulni? Egyetemen 3 hónap alatt alaphangon 500 oldalt kell haladni, de van, ahol 1000-t. Akkor az mi?

A jövőképed, ha eddig a továbbtanulásra alapoztad, célszerű átértékelned. Ha a havi 50 oldal sok, és inkább eldobod érte a becsületed, a hitelességed...

2018. nov. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hallod maradjál már magadnak. Sertegessed azt aki kíváncsi rád. Gondolom te többször is doktoraltal már, életedben nem hiányoztál meg iskolából és ötösnél rosszabb jegyed még nem volt. Meg életed se.

Majd pont azért nem megyek el egyetemre mert egyszer nem mentem be suliba és egy névtelen senki azt mondta neten, hogy nem vagyok oda való. Na elmehetsz te oda, ahova gondollak.:DD

2018. nov. 28. 19:46
 10/11 anonim ***** válasza:

"egy névtelen senki azt mondta neten, hogy nem vagyok oda való"

Már ketten vagyunk névtelen senkik. :)

2018. nov. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!