Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Segítség, mit tegyek még?

Segítség, mit tegyek még?

Figyelt kérdés

Párom szerint állandóan büdös vagyok.


Naponta (este) fürdök, minden reggel bedezodorozom magam (van, amikor fürdés után is, mert érzem, hogy izzadok). Reggel és este fogat mosok. Minden nap tiszta ruhát veszek fel.


Mit tehetnék még, hogy amikor hazaérek, a párom ne azzal fogadjon, hogy "büdös vagy". :(


Gondoltam parfümre, na de mégis milyent? Nem vagyok ezekben otthon.


Párom szerint naponta 2-3-szor kellene dezodoroznom magam. Dehogyan oldjam meg, hogy ne fogja meg a ruhámat napközben? (Reggel felkeléskor egyből dezodorozással kezdem, hogy amíg mosakodok és fogat mosok, megszárad, így nem lesz olyan a felsőm.)


Kérlek, adjatok tanácsokat, hogy mit tegyek, hogy ne legyek büdös a párom számára!


Előre is köszönöm


34/N


2018. nov. 28. 09:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Változtass az étkezési szokásaidon. Sokszor azért vagyunk büdösek, mert olyan ételt eszünk.

Pl: Ha sok hagymát vagy fokhagymát eszel büdös leszel..Kiüt a bőrödön.

2018. nov. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Jó dezodort használsz?

Spray vagy golyós?

2018. nov. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet szakítani akar veled! Komolyan! Kezdi a piszkálódást... Ne hagyd figyelmen kívül ezt az opciót se
2018. nov. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Zuhanyozz reggel is,lehet nem megoldás de egy kicsit kitolnád vele
2018. nov. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az első hozzászólónak igaza van, a táplálkozási szokások fontosak. Viszont nem csak azért, mert kiüt a bőrön, hanem mert a nem megfelelő táplálkozás bizonyos felborultságokat okozhat a szervezetben és ettől is lehet kellemetlen szaga az izzadásnak.

A túlzott izzadás egyik okozója általában a pajzsmirigy rendellenes működése szokott lenni. Lehet, hogy nem megfelelő a jódbevitel.


A dezodorokkal meg csak óvatosan, hosszú távon igen káros is lehet.

2018. nov. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Felkelés után csak akkor kend be a hónaljad, ha már szappannal megmostad, használj 48 órás pumpás desodort, ez nem fogja be a ruhát, és vizsgáltasd ki magad, hogy nincs-e valami bajod ami miatt kellemetlen a szagod. Minden fújás előtt előszőr mosd meg a hónaljad, mert az izzadtsággal keveredett desodor mellett is megmarad a kellemetlen szag.
2018. nov. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Jelenleg Fa 48h-s golyósdezodort használok ( [link] de korábban próbálkoztam a spray-kkel, stift-ekkel. Milyen 48 órás pumpás dezodort használjak? Tudsz nekem segíteni ebben?


És milyen ételeket ne egyek, illetve ehetek? A hagymát tudom, nem eszem belőle sokat, de elkerülni nem nagyon lehet. Sok főtt étel alapja. Mit változtassak az étkezési szokásaimon? Reggel, délben (főtt ételt) és este eszek. Nassolni nem szoktam, nagyon ritkám eszek csokit, chipset, és ilyesmiket.


Jódbevitel? A kevés vagy a sok beviteltől lehet probléma?


Milyen orvosnál vizsgáltassam ezt ki?


Szakítás: 12,5 éve vagyunk együtt. Lehet ez is benne van, de már ez idő alatt is mondta párszor. Nem új keletű a dolog. De érdekes, hogy csak számára vagyok büdös. :( Nem az őszinteségével van a baj, hanem ahogy szól ez miatt, és nem érti meg, hogy nem tudok a munkahelyemről úgy haza érkezni, mintha most szálltam volna ki a fürdőkádból.


Továbbra is várom a tanácsaitokat. Előre is köszönöm.

2018. nov. 29. 11:24
 8/9 anonim ***** válasza:
Vegyél antibakteriális törlőkendőt és naponta többször töröld át a hónaljad és fújd be dezodorral.A Rexonának van most új antibakteriális dezodorja.Hátha javul a helyzet.
2018. nov. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"De érdekes, hogy csak számára vagyok büdös."


Ez valóban "érdekes". Mondjuk lehet, hogy mások (munkatársak, barátok) tapintatlanságnak tartanák a szemedbe mondani, ezért nem hallod tőlük. Kérdezz rá bátran olyanoktól, akikkel jobb viszonyban vagy.

Ha szerintük is fennáll a probléma, akkor tényleg tanácsos lenne kivizsgáltatni magad, hormonális okok állhatnak a túlzott izzadás (és különösen a túl kellemetlen szagú izzadás) hátterében, főleg pajzsmirigy-probléma.

Ha viszont ők nem érzik, akkor a párod egy tajt paraszt, aki csak piszkálni akar (vagy ahogy írta valaki, bontani akarja a kapcsolatot).

Egyébként még ha igaz is, akkor sem kellene ilyen bunkó módon viselkednie - nem az a gond, hogy megmondja, hanem az, hogy hogyan, továbbá az, hogy ezzel fogad, amikor hazaérsz.

Nem mellesleg hiába is dezodoroznád magad naponta többször, az illatanyagok csak elfedik kissé az izzadságszagot.


"nem érti meg, hogy nem tudok a munkahelyemről úgy haza érkezni, mintha most szálltam volna ki a fürdőkádból."


Ez is azt mutatja, hogy bunkó, és/vagy szakítani akar - csak még valamilyen okból nem sürgős a dolog. Bizonyára ő sem illatos rózsaként érkezik haza munka után. Lehet, hogy holnaptól el kellene kezdeni mondani neki, hogy büdös...

2018. nov. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!