Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen funkciót tölt be a...

Milyen funkciót tölt be a nyelvcsap?

Figyelt kérdés

Azt tudja ugye mindenki,ha birizgálja,öklendezni kezd,vagy hányni fog.


Nos,én ma utána néztem az anatómia könyvben,és nem találtam semmiféle leírást hogy mire is való.Csak leírták hogy mi az,és hol található.

Valaki meg tudja mondani?


2010. jún. 26. 22:44
 1/3 anonim válasza:
100%

Nyelvcsap


(uvula), a lágyszájpad ínyvitorlái közepéből lelógó és a nyelv gyökét érő nyálkahártyával takart húsos csapszerü képződmény, amely beszédkor és nyeléskor hátra és felfelé húzatván, a folyadék v. étel orrba jutását rendes körülmények között megakadályozza. Az orrhangok képződésekor különösen meg-megrezzen. Sokszor oly hosszu, hogy csiklandozza a nyelvet és le kell vágatni; vagy difteritiszkor vagy nagy mandolagyuladásakkor maga is annyira megdagadhat, hogy a többi dagadt képződményekkel együtt a torokszorost elzárván, az evést, sőt a lélekzést is igen akadályozhatja.


Google :D

2010. jún. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi.:)

Tudod,nem nagyon lehet bízni az internetben,hisz mindenféle marhaságot befirkanthat akárki tudományos szövegként.

2010. jún. 26. 23:21
 3/3 anonim ***** válasza:
De ez nem befirkantott, mert ennek tényleg ez a funkciója. Szerinted mire lehetne még használni?
2010. jún. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!