Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egyenes vonalú szédülést +...

Egyenes vonalú szédülést + látásromlást mi okozhatja?

Figyelt kérdés
Más egyéb tünet nincs. Se fejfájás se láz se semmi.. Csak a szemem romlott gyak. 1 nap alatt illetve megjelent az egyenes vonalú (tehát nem pörgő) szédülés. Általában ülve erősebb, más pózban enyhébb v nincs. Ezek mellé farkasvakság is társult, szürkületben nagyon rosszul látok. Gyógyszert rendszeressen nem szedek. Rennie savlekötőt ettem nagy mennyiségben évek óta. Gerincprobléma van bár 100%-ra veszem, hogy nem ilyen eredetü a probléma. A tarkómon volt több éven át egy dudor ami viszont most eltünt. Régebben olvastam ilyen pattanásszerü valamiről amit nyak felett nem szabad piszkálni mert fertőzések lehetnek benne..
2010. jún. 27. 01:30
 1/4 anonim ***** válasza:

menj orvoshoz!!!

szemprobléma lehet, vagy agy, v akár vérnyomásprobléma.. egy CT és vérnyomásmérés nem árt.

Tarkói dudor lehet izomcsomó, vagy pajzsmirigy, gerencednek ehhez nemh inném h köze van, se a savlekötőnek :)


egy orvos tan.hallg.

2010. jún. 27. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem írni, hogy csukott szemmel nem szédülök, kitartott kézzel sem. Viszont ha mondjuk kocsiba ülök és vezetek majd megállok mondjuk egy piroslámpánál akkor egy ideig még úgy érzem mintha mennék :-)


Orvosnál voltam. Két szemész, 1 fül orr gégész, plusz háziorvos. Hétfőn labor lesz aug 11 neurológia. Komplett kardiológiai kivizsgálás volt úgy kb. fél éve (holter, terhelés, uh stb..) Savlekötőt pedig azért írtam mert tulzott használatnál a vitamin hiányt okoz ami pedig szemproblémákat (farkasvakság). Vérnyomás rendben 110/70.


Amúgy köszönöm a választ. Agyi problémák alatt mire gondolsz? (tumoron kívül..) Én fertőzésszerüségre tippelek bár ez hétfőn úgyis kiderül. :-)

2010. jún. 27. 01:57
 3/4 anonim ***** válasza:

A gerincprobléma sajnos okozhat ilyen tüneteket!!!Nekem a nyaki csigolyámmal van gond,ki van kopva,és ettől szoktam szédülni,szokott látászavarom lenni,zsibbadás a végtagokban.A meszesedés is efféle problémákat csinál.

A gerincproblémát igazolhatja az is,hogy ülve rosszabb,mert így nagyobb terhelés van a gerincre.

2010. jún. 27. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm a választ de mozgásra nem változik.. vagy most akkor soha többet ne üljek ?:DD Ma is felkeltem és megint érzem ezt a leginkább hátrafele dőléshez hasonlító érzést :/
2010. jún. 27. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!