Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Rákot tényleg okozhatnak...

Rákot tényleg okozhatnak lelki és anyagi gondok?

Figyelt kérdés
Én ebben nem nagyon hiszek,de bárki ír, nem fogom lepontozni, mindenkinek az álláspontját elfogadom. A szűk ismerősi körömben van egy ilyen beteg, a napokban derült ki, hogy rákos. Biztos kellett, hogy legyen valami genetikai hajlam, nem hiszem, hogy csak a lelki és egzisztenciális kiszolgáltatottság miatt van. Hiszen sokan vannak rossz anyagi helyzetben, magam is voltam jó ideig munkanélküli, tudom milyen érzés.
2018. dec. 11. 21:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag közre játszik a lelki állapot.Azt tudom hogy nekem volt egy csúnya számításom,válás lett a vège,majd rá pár èvre mèhtestrákom lett.A kórházban beszèltem egy nővèrrel,szóba jött a válás,azt mondta köszönöm meg a volt fèrjemnek hogy itt vagyok....Mert a szerelmi törèsek nőgyógyàszati betegsègben jönnek ki.
2018. dec. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Csúnya szakitàst akartam írni.
2018. dec. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Közvetlenül nem okoz, abban biztos lehetsz. Közvetetten is csak úgy, hogy pl általánosan gyengíti az immunrendszert pl a szorongás, ezért alacsonyabbra kerül a tűréshatár - akár pl a genetikai hajlamú lappangó rák esélyénél.
2018. dec. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Lelki/anyagi gondok azok stresszt jelentenek, méghozzá hosszabb távon folyamatosan. A sok stressz következtében a szervezet hormonháztartása megváltozik (pl. stresszhormon túltermelődés, ami egy idő után kimerítheti a mellékvesét), és az immunrendszer pedig idővel gyengül. Ennek viszont következménye, hogy nő a hajlam minden olyan betegségre, amit az immunrendszernek kellene kordában tartani, és ilyenek a daganatos megbetegedések is. Tehát ha nem is okozzák, de hozzájárulhatnak.
2018. dec. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!