Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tényleg 1 milliót fizet a...

Tényleg 1 milliót fizet a Semmelweis egyetem, ha hagyom, hogy halálom után felboncoljanak és azt csináljanak a szerveimmel amit akarnak?

Figyelt kérdés

Ma hallatam fél füllel, hogy kötni lehet velük egy szerződést, hogy ha meghalok, felhasználják a testemet (gondolom tudományos célokra). És ezért elvileg fizetnek 1 milliót. (Nem akkor, amikor meghaltam, hanem akkor, amikor aláírtam a szerződést)

Ez tényleg igaz lenne?

Ha igaz, akkor én rohanok, magasról le..om hogy halálom után mit csinálnak a testemmel. 😁



2018. dec. 20. 11:29
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ez nem igaz, mivel Magyarországon a feltételezett beleegyezés elve érvényesül. Tehát: ha még életedben nem rendelkeztél arról, hogy megtiltsd a szerveid felhasználását, akkor halálod esetén fel fogják használni, ha alkalmas arra, hogy más ember életét megmentse vagy akár kutatás céljából is felhasználhatják.
2018. dec. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Elég hamar csődbe mennének.
2018. dec. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%

A szervkereskedelem tilos, súlyos büntetés jár érte.


*****


Volt egy Meghökkentő mesék című sorozat sok éve a tévében.

Egy gazdag nő megvakult. Egy csórót meg kinyírással fenyegettek, ha nem fizeti meg a tartozását. Eladta a szemeit a nőnek. Az orvos mondta neki, nem biztos, hogy fog látni, s ha igen, akkor is lehet, csak percekre.

Megtörtének a műtétek. A gazdag nő szeméről a kötést csak éjjel vették le, lámpafénynél, hogy az erős fény ne tegyen kárt. Az egész város egy áramszünet miatt sötétbe borult.

Hajnalra a nő újra vak lett.

2018. dec. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs így. Eleve az ott tanulmányi célokra használt testek 90% hajléktalan.

Ha életedben nem rendelkezel róla, hogy nem lehet felhasználni a szerveidet, akkor Magyarországon (és az eurotranszplant miatt, az unión belül) automatikusan felhasználják őket.

2018. dec. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%
Onalloan mondhatod hogy ha meghalsz szeretnel donor lenni de az csak adomany a reszedrol tehat ok nem megvennek. Amugyis az mar szervkereskedelemnek minosul, te magadtol viszont felajanlhatod
2018. dec. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Picit zavarosra sikerült a kép, nyilván nem szándékosan.


Szóval:

- a szervkereskedelem tilos;

- mindenki potenciális donor, aki nem nyilatkozott életében arról, hogy nem használhatók fel a szervei halála után;

- ami nem jelenti azt, hogy minden testből szednek ki részeket.


Ha gyorsan pénzre van szükséged, s nem valami marhaságra kell, akkor ezer más lehetőség kínálkozik, csak meg kell találni.

2018. dec. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
71%

Nem igaz!


Szóval itt több dolog is szóbakerült.


- szervkereskedelem tiltott, és itt nem is erről van szó

- az egyetem a testedet tanulmányi célokra használhatja fel

- az országban potenciális szervdonor ha meghalsz a tested már nem a tied vagy családod tulajdona, így ami kell azt el fogják vinni átültetésre ha nem vagy beteg, rákos, nagyon öreg stb...

- az országban mindenkit felboncolnak, hacsak nem volt valami komoly betegséged ami kétségetkizárólag indokolja a halálodat (pl. végstáriumú rák).

- az egyetem tanulmányi céljai azt jelentik, hogy testedet formalinba áztatják, felboncolják és tanulók előtt prezentálják, hónapokig mutogatják, kipreparálják stb... valoszeg abból a testből nem fog egy sírba kerülni a test már soha


És akkor a kérdésre: Az egyetem NEM fizet 1 milliót senkinek ezért. Annyit tesznek, hogy aki felajánlja a testét (vagy hajléktalan), a tanulmányi célokért cserébe átvállalja a hamvasztásnak a költségét (ami nem 1 millió).

Tehát kp-t senki nem fog kapni.


Vedd úgy, hogy akinek nincs pénze még hamvasztásra se így "dolgozhat" meg érte.

2018. dec. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!