Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mozgássérült parkolási kártya...

Mozgássérült parkolási kártya elutasításával kapcsolatban van valakinek tapasztalata, ismerete?

Figyelt kérdés

Eddig megvolt a kártya, de most a tulajdonosa az új rendszerben a beküldött papírjai alapján csak 25 %-ban bizonyult sérültnek, a szakvélemény szerint, így nem jár neki.

5000 Ft-ért lehetne fellebbezni. Érdemes, vagy csak pénzkidobás?

Azt írják, hogy csak új tény birtokában lehet fellebbezni, a szakvéleményt nem lehet vitatni. Miközben a szakvélemény kiállítója nem is látta az illetőt, csak pár zárójelentését.

Akiről szó van, az egy idős ember, aki elég nehezen jár, néha 50 m megtétele is nehéz neki.

Új tény igazából nincs, mert már évek óta nehezen mozog, ezért is volt eddig kártyája, amikor még a háziorvos adta, aki tisztában volt az egészségi állapotával.

De a személyes kivizsgálás esetleg hozhat más eredményt, vagy felesleges erre pénzt áldozni, meg elutazni 100-valahány km-re a másodfokú szakvéleményért?


2018. dec. 20. 20:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát ennyi alapján minden öregember igényelhetne ilyen kártyát, szóval nem hiszem, hogy lenne bármi esélyetek.
2018. dec. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Akkor mégis ki igényelhetne szerinted?

Ha nem az, aki nehezen jár?

2018. dec. 20. 20:43
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Okay, ezt értem, de minden öreg nehezen jár. Az én nagyanyám is két bottal vagy tolókocsival közlekedett mégsem igényeltem kártyát arra a pár alkalomra mikor orvoshoz vittem.
2018. dec. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is nehezen járok néha, pedig csak 32 vagyok, de a munkám miatt néha beáll a derekam. Egyébként mennyire idős? Mert ne haragudj, de egy idős ember ne vezessen már, mert rengeteg balesetet, halált tudnak okozni. Nem sok keresnivalójuk van már a volán mögött.
2018. dec. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Vagy nem ő vezet? Lehet ezt félreértettem.
2018. dec. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Így, hogy nem ő vezet, nem sok esélye van. Nagyon megszigorították.

Azért írom, mert anyám pont az elmúlt hetekben intézte ugyanezt, bizottság elé kellett mennie, stb., viszont ő a sofőr és ez nem mindegy. Mozgáskorlátozottak egyesületében volt olyan hölgy, aki szintén saját maga vezet, de kétszer fellebbezett, mire végül is megkapta. Elég szomorú, hogy aki tényleg rászorul, még annak is kanosszát kell végigjárnia. Nem akarok politizálni, na de na...

2018. dec. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem tudom ott mi a helyzet, adjatok be fellebbezést,de csak amiatt, mert nehezen jár nem kap kártyát. Ha amúgy járna, de nem ő vezet, viszont a kocsiban van ő is, úgy lehet használni és meg is adják még ha az érintettnek jogsija sincs. Azt nem tudom mi a pontos szabály és hogy kell intézni.
2018. dec. 21. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!